Pdf Kitap Arşivi

İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı Pdf indir

İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı pdf indir, türünde kaleme alınan İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı kitap ile ilgili özet bilgiler. İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı kitabı yazar G. Ahmetcan Asena tarafından kaleme alınmıştır. İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı kitabı 533 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı kitabın 1. Basım Altınordu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı pdf oku, İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı PDF yandex, İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İslam Öncesi Türk Tanrı İnancı PDF Oku

“Altay yaratılış efsanesini okuyan herkese ayan olmalıdır ki, bu efsaneyi yaratan, yazan ve ulusal rivayetler yoluyla kuşaktan kuşağa aktaran Türkler, dünya hadiselerinı ve insan yaşamını, insan odaklı (antroposentrik) değil, Tanrı odaklı (teosentrik); dünyayı evrenin merkezi olarak (geosentrik) değil, gök odaklı olarak (uranosentrik) gördüler..
Aynı biçimde bilinmelidir ki, dünyaya ve insana Tanrı ve gök odaklı bu yaklaşım tarzı Türklere aydınlığın karanlık üzerindeki nihai zaferi bağlamında sarsılmaz bir inanç ve güç kazandırmış, böylece onlar aydınlık ile karanlık, iyi ile kötü içindeki savaşta daima kararlı bir biçimde aydınlığın ve iyinin yanında yer almış, kötüye ve karanlığa karşı yürütülen savaşta kendilerine düşeni yapmışlardır.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu