1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İslam Filozofu İbn-i Rüşd Pdf indir

İslam Filozofu İbn-i Rüşd Pdf indir
0

İslam Filozofu İbn-i Rüşd pdf indir, Tarihi Kişiler türünde kaleme alınan İslam Filozofu İbn-i Rüşd kitap ile ilgili özet bilgiler. İslam Filozofu İbn-i Rüşd kitabı yazar Rızaeddin Bin Fahreddin tarafından kaleme alınmıştır. İslam Filozofu İbn-i Rüşd kitabı 12 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan İslam Filozofu İbn-i Rüşd kitabın Büyüyenay Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İslam Filozofu İbn-i Rüşd pdf oku, İslam Filozofu İbn-i Rüşd PDF yandex, İslam Filozofu İbn-i Rüşd PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İslam Filozofu İbn-i Rüşd PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Azizim efendim,

İbn-i Rüşd kitabınızı cidden pek faydalı buldum. En büyük İslâm hakîmini pek güzel surette Türklere tanıtmak için sarfetmiş olduğunuz himmetinizi her Türk hürmetle karşılar. İhtimal ki gelecekte lisanımızda İbn-i Rüşd’ü daha etraflı, daha apaçık tanıtacak eserler vücuda getirecek erbab-ı himmet bulunacak. Lakin siz daima şeref sahibi olmadaki öncülüğünüzü muhafaza edeceksiniz.

Bâkî benim de feyz almamı ve istifade etmemi sağlamış olan, feyz ve irfanınız daim ve çoğalarak artmış olsun efendim.

– Süleyman Nazif –

 

Kuzeydeki Türk-Müslüman kardeşlerimizin hakikî ulemâsından olduğu gibi, meramını güzelce anlatan faydalı eserleriyle de matbuat âleminde büyük bir mevki kazanmış olan Umûm Rusya Müslümanları Nezaret-i Şer’iyyesi Reisi Kadı Rızâeddin bin Fahreddin Efendi Hazretlerinin ‘Meşhur Erler’ ünvânı altında yazmış oldukları, İbn-i Rüşd’ün diğer matbû’ eserlerinin benzersiz ve büyük bir şevkle mütalaa edildiğini Rusya’da bulunduğum zaman gördüğümden belki bizde de aynı rağbete mazhar olur ümidiyle Rızâeddin bin Fahreddin Efendi’nin bu İbn-i Rüşd’ünü İstanbul Türkçesine naklederek muhterem okurların intizârına arzetmek cesaretinde bulundum. Şu eser, muhterem okuyuculara hem İbni Rüşd’ün hakikî tercüme-i halini öğretmiş ve hem de −bu vasıta ile− Kuzeydeki Türk-Müslüman kardeşlerimizin Rızâeddin bin Fahreddinlerini tanıtmış olacaktır.

– Kaya Nuri Bey –

 

Hazırlayan: İlknur Kirenci