1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İskandinav Mitleri Pdf indir

İskandinav Mitleri Pdf indir
0

İskandinav Mitleri pdf indir, türünde kaleme alınan İskandinav Mitleri kitap ile ilgili özet bilgiler. İskandinav Mitleri kitabı yazar R. I. Page tarafından kaleme alınmıştır. İskandinav Mitleri kitabı 2012 sayfadan oluşmakta olup 14×20 ile basılmıştır. 3. Basım ebatında olan İskandinav Mitleri kitabın Phoenix tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İskandinav Mitleri pdf oku, İskandinav Mitleri PDF yandex, İskandinav Mitleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İskandinav Mitleri PDF Oku

Tanrıların ve tanrıçaların, erkek ve kadın kahramanların, canavarların ve devlerin, eğlendiren ve kimi zaman da dehşete azaltan efsaneleri, her ne kadar İskandinavlar kayda geçirememişlerse de, İskandinavya’da ayakta kalmayı ve günümüze ulaşmayı başarmıştır. Odin, Thor, Freyia, Loki, Volsung Sigurd, Gudrun ve Brynhild, öyküleri kayda geçirilebilmiş olan tanınmış karakterlerin en iyi bilinenleridir.

Konu ile ilgiliki yetkisi ve bilgisiyle Profesör Page, İskandinav efsanelerini bize yeniden anlatmakta ve geleneklerinin ne kadar karmaşık ve arada bir de tutarsız olduğunu göstermektedir. Bu antik mitler aracılığıyla, insanın yaratılışı ve dünyanın sonuna ilişkin olarak İskandinavların hayalinde neler oynadığını öğrenebilmekteyiz.

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Phoenix