1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor Pdf indir

Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor Pdf indir
0

Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor pdf indir, türünde kaleme alınan Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor kitap ile ilgili özet bilgiler. Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor kitabı yazar John G. Neihardt tarafından kaleme alınmıştır. Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 1998 ile basılmıştır. ebatında olan Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor kitabın İmge Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor pdf oku, Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor PDF yandex, Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Iri Boynuzlu Kara Geyik Anlatıyor PDF Oku

Soylu at sürünerek içeri girdiğinde, sinirleri çok gergin olduğundan hızla atan kalbini duyabiliyordu; kalbinin hızla atması, içerideki yaşlı insanları uyandıracaktı adeta. Ama korktuğu olmadı ve bir süre sonra sırımları kesmeye başladı. Kestiği her sırım ‘pat’ diye ses çıkarıyor ve o da ölecekmiş gibi oluyordu. Ama işi de iyi gidiyordu. Kızın kalçalarının geçebileceği genişlikteki bütün sırımlar kesilmişti. Sinirleri iyice gerildiği bir sırada bıçağı kaydı ve kıza saplandı. Büyük, tiz bir feryat kopardı kız….

O vakitler bunun ne kadarının bittiğini bilmiyordum. Bugünlerde, yaşlılık yaşımın şu yüksek tepesinden geriye dönüp baktığımda, kuru derenin eğri büğrü yamaçlarında, etrafa dağılmış, kesilip biçilmiş bir sürü çocuğu ve kadını, genç gözlerimle görmüş olduğum zamanlardaki kadar net olarak hala görebilmekteyim. Ve orada, kanlı çamurlar içinde daha başka bir şeylerin de ölmüş olduğunu ve şiddetli yağan karlar altında gömülü kaldığını görebilmekteyim. Ve orada, kanlı çamurlar içinde daha başka bir şeylerin de ölmüş olduğunu ve şiddetli yağan karlar altında gömülü kaldığını görebilmekteyim ben şimdi. Bir milletin rüyası can vermiş yer alıyor orada. Ama güzel bir rüyaydı o….

Sayfa Sayısı: 287

Baskı Yılı: 1998

Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi