1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

İran Pdf indir

İran Pdf indir
0

İran pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan İran kitap ile ilgili özet bilgiler. İran kitabı yazar Selin Çağlayan tarafından kaleme alınmıştır. İran kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan İran kitabın Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İran pdf oku, İran PDF yandex, İran PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İran PDF Oku

Mehdi’yi Beklerken, Şiiliğin ilk ortaya çıkışından İran’ın bugününe, bölgede şu anda yaşananlardan İran’ın yarın nereye gideceğine kadar çok geniş bir alanı kapsıyor. Yazar, İslamcılığın gerçek niteliğini sorguladığı, elinizde tuttuğunuz ikinci kitabında bu kez de, İran tarihine paralel olarak Şii düşüncesinin siyasallaşmasının öyküsünü anlatıyor.
Kitapta; İsmaili mezhebi, İhvan-i Sefa örgütü, Necef uleması, İran Anayasa Devrimi, Pehlevi hanedanı, petrol sebebiyle İran üzerinde oynanan oyunlar, dış güçlerce gerçekleştirilen 53 darbesinin perde arkası, “Güney Azerbaycan davası”, İslam devriminin ideologu Ali Şeraiti, devrime giden yol, devrimin önderi Humeyni, devrim ardındann günümüze dek İran’da yaşanan güç çatışmalarının ardındaki nedenler ve çatışan güçlerin nitelikleri, itilaflı 2009 Haziran seçimleri, Mehdeviyet ve Mehdi inançları, Ahmedinecat’ın ideolojisi, İran’ın nükleer politikası ile Mehdicilik ve İsrail içindeki bağlantı mercek altına alınıyor. Şii İslamcılık anlayışının gideceği yön, 2012 Mart seçimleri ardındanki siyasi tablo, İran’a yönelik bir saldırının olası sonuçları sorgulanıyor.
Kitapta Müslüman Kardeşler ve Masonlar, tarihin ilk gizli İslamcı örgütü olarak nitelenen İhvan-ı Sefa’nın ardılları mıdır? İslam devriminin ardında aslında kimler vardı İslam devrimi yeni bir ulus devlet modeli miydi? Ahmedinecat sekülerleşiyor mu? İslamcılığa karşı İrancılık mı? Devrim tükendi mi? “Arap Baharı” İran rejimine tehdit mi? Ahmedinecat yeni bir model arayışında mı? Mesih’e karşı Mehdi mi? Ortadoğu için hazırlanan bir nükleer kıyamet konusu mu var?” gibi sorulara da yanıt aranıyor.

Sayfa Sayısı: 361

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Cinius