1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İran Mitolojisi Pdf indir

İran Mitolojisi Pdf indir
0

İran Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan İran Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. İran Mitolojisi kitabı yazar Nimet Yıldırım tarafından kaleme alınmıştır. İran Mitolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan İran Mitolojisi kitabın Pinhan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İran Mitolojisi pdf oku, İran Mitolojisi PDF yandex, İran Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İran Mitolojisi PDF Oku

Kökeni, kaynakları, ana temaları, diğer dünya mitolojileriyle ilişkileri ve daha bir çok donanımlarıyla İran mitolojisini konu alan bu kitap, alanında ülkemizdeki ilk çalışma niteliğine sahiptir.

Eserde, değişik bakış açılarıyla mitolojinin genel tanımı, mitoloji türleri, kökeni, mitlerin yorumlanması, işlevleri, dünya görüşleri, mitolojinin kahramanlık anlatıları ve efsanelerle ilgisi, benzerlik ve değişiklikları gibi konulara bulunduran giriş bölümünden sonra asıl konuya geçilir. İran ulusu konusu ele alınarak, İranlıların ataları Aryalara, dinsel inanışlarına, tanrılarına, geleneklerine, mitsel değerlerine ve İran ulusal tarihine yer verilir. Devamında da Eski İran’da dinler, Zerdüşt ve öğretisi, Zerdüşt inanışının temel öğeleri, Zerdüşt’ün kutsal kitabı Avesta, İran mitolojisinde dönüşüm evreleri, İran mitolojisinin kaynakları, İslam öncesi ve sonrası kahramanlık anlatıları, ulusal, dinsel, tarihsel kahramanlık anlatıları, İran mitolojisine bulunduran tarih kaynakları, Zerdüşt mitolojisi; mitolojinin diğer dallarla ilgileri, İran mitolojisinin ana temaları ve bu konularla alakalı bir çok ayrıntıyı ele almaktadır.

Sayfa Sayısı: 688

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pinhan Yayıncılık