1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İnsanın Türeyişi Pdf indir

İnsanın Türeyişi Pdf indir
0

İnsanın Türeyişi pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan İnsanın Türeyişi kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsanın Türeyişi kitabı yazar Charles Darwin tarafından kaleme alınmıştır. İnsanın Türeyişi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan İnsanın Türeyişi kitabın Türkçe Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsanın Türeyişi pdf oku, İnsanın Türeyişi PDF yandex, İnsanın Türeyişi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsanın Türeyişi PDF Oku

Darwin 1859’da paylaşımı yaptığı Türlerin Kökeni kitabıyla dünyamızın tarihini sonsuza kadar değiştirmişti. Lakin insanın evrimini ayrıntı kısmıyla açıklamaktan, biraz da gelecek tepkilerden çekinerek geri durmuştu. 12 yıl konu üzerine yoğun bir biçimde çalıştıktan sonra, ilk basımını 1871 senesinde gerçekleştirdiği İnsanın Türeyişi ve Cinsel Seçilim kitabıyla bu açığı kapattı. Elinizdeki bu kitap Darwin’in kitabının ilk bölümünün 1874 tarihli baskısının çevirisidir.

Zaman içinde Darwinci devrim, dünya üzerindeki her eğitimli insanın aklında ve kalbinde emin ve sorunsuz bir biçimde yerini alacaktır, fakat bugün Darwin’in ölümünün üzerinden bir asırdan fazla zaman geçmesine rağmen hâlâ onun parmak ısırtan çıkarımlarla dolu ifadelerini tam anlamıyla hazmedebilmiş değiliz.

Daniel Dennett, Darwin’in Tehlikeli Fikri

Darwinci kuram yalnızca üstün bir açıklama gücüne sahip olmakla kalmaz; açıklamasındaki ekonomikliğin güç dolu bir zarafeti, dünyanın en unutulmaz başlangıç mitlerine bile üstün gelecek şiirsel bir güzelliği mevcuttur.

Richard Dawkins, Cennetten Akan Irmak

Hiçbir bilimsel devrim öncedenki alışkanlıklarımızı ve kanaatlerimizi değiştirmek yönünden Darwin’in buluşuyla karşı karşıya geldirılamaz.

Carl Zimmer, Evrim: Bir Fikrin Başarısı