1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İnsanın Kusurları Pdf indir

İnsanın Kusurları Pdf indir
0

İnsanın Kusurları pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan İnsanın Kusurları kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsanın Kusurları kitabı yazar Nathan H. Lents tarafından kaleme alınmıştır. İnsanın Kusurları kitabı 248 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 19,5 ebatında olan İnsanın Kusurları kitabın 1. Basım Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsanın Kusurları pdf oku, İnsanın Kusurları PDF yandex, İnsanın Kusurları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsanın Kusurları PDF Oku

Sık sık insan bedeninin ne kadar mucizevi olduğunu duyar, ona düzülen övgüleri dinleriz. Bedenimizin incelikli işleyişine dair kitaplar raflarımızı doldurur. Oysa bütün o harikulade yönleri bir yana, insan bedeninin milyonlarca yıllık evrim sürecinde ortaya çıkmış bariz kusurları da var. Amerikalı biliminsanı Nathan H. Lents işte bu kusurların hikâyesini anlatıyor.

İnsan retinası niye ters? Diğer hayvanlara kıyasla üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden daha açığız? Bedenimizde niçin gereksiz kemikler var? Dizlerimiz, sırtımız ve belimiz niye sürekli olarak sorun çıkarıyor? Birçok hayvan tek çeşit besinle bütün gereksinimini karşılayabilirken biz neden “dengeli” beslenmek zorundayız? İnsanda neden işlevsel genlerin bunun yanında bir o kadar da bozuk, işlevsiz gen var? DNA’mız niye geçmiş enfeksiyonlardan kalan milyonlarca virüs “enkazı” içeriyor? Primatlar içinde neden bebek ve anne ölüm oranı en yüksek miktarda olan tür biziz? İnsanın bağışıklık sistemi niye kendi bedenine bu denli sık saldırıyor? Baş tacı edilen beynimiz yanılgılara ve kötü kararlar vermeye neden bu denli yatkın?

“Ama kulağa ne kadar enteresan gelirse gelsin, kusurlarımızın kendine özgü bir güzelliği var,” diyor Lents. “Bizi biz yapan şey kusurlarımız. Bu kitapta ele alacağımız kusurlar, yaşam karşılaşmasında kazandığımız galibiyetlerden geriye kalan yara izleridir. Bizler şansımız düşük olduğu halde bu sonsuz evrimsel çatışmadan sağ çıkanlarız; onca riske rağmen dört milyar senedir azimle sürdürülen direnişin ürünleriyiz. Kusurlarımızın hikâyesi tek başına bir savaş hikâyesidir.”