1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi Pdf indir

İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi Pdf indir
0

İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi kitabı yazar Charles Darwin tarafından kaleme alınmıştır. İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi kitabı 360 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi kitabın 1. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi pdf oku, İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi PDF yandex, İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsanda ve Hayvanlarda Duyguların İfade Edilmesi PDF Oku

Elinizdeki bu kitap Darwin’in son büyük eseridir ve evrim kuramında eksik tek nokta olan duyguları ele alır. Önceki eserlerinde bireylerin diğer hayvanlardan kategorik olarak farklı olmadığını ve dünya üzerindeki bütün canlıların ortak bir atadan geldiğini ispatlayan Darwin, bu eserinde insanlar ve hayvanlarda duyguların nasıl ortaklıklar gösterdiğini analiz ederek hayvan davranışlarını inceleyen bir bilim dalı olan etolojinin de temellerini atmış olur.

“Zaman içinde Darwinci devrim, dünya üzerindeki her eğitimli insanın aklında ve kalbinde emin ve sorunsuz bir biçimde yerini alacaktır, fakat bugün Darwin’in ölümünün üzerinden bir asırdan fazla zaman geçmesine rağmen hâlâ onun parmak ısırtan çıkarımlarla dolu ifadelerini tam anlamıyla hazmedebilmiş değiliz.”
–Daniel Dennett

“Darwinci kuram yalnızca üstün bir açıklama gücüne sahip olmakla kalmaz; açıklamasındaki ekonomikliğin güç dolu zarafeti, dünyanın en unutulmaz başlangıç mitlerine bile üstün gelecek şiirsel bir güzelliği mevcuttur.”
–Richard Dawkins

“Hiçbir bilimsel devrim öncedenki alışkanlıklarımızı ve kanaatlerimizi değiştirme yönünden Darwin’in buluşuyla karşı karşıya geldirılamaz. Darwinci evrim çok derin bir biçimde, kendi varlığımız ve özümüze ilişkin algılarımızda ve bilimin işaret ettiği benzer sorular hususunda da bir devrim yaratmıştır: Biz kimiz? Buraya nasıl geldik? Diğer yaratıklarla ilişkimiz nedir ve hangi yolladır?”
–Carl Zimmer