Edebiyat Kitapları

İnsancıklar Pdf indir

İnsancıklar pdf indir, Roman türünde kaleme alınan İnsancıklar kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsancıklar kitabı yazar Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından kaleme alınmıştır. İnsancıklar kitabı 160 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan İnsancıklar kitabın 1. Basım Ren Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsancıklar pdf oku, İnsancıklar PDF yandex, İnsancıklar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsancıklar PDF Oku

“Neden hep böylesi iyi bir insan kötü durumda oluyor da bazılarına mutluluk istemeden geliyor?”

Dünya edebiyatının en büyük isimlerinden Fyodor Dostoyevski, ilk romanı İnsancıklar’ı halen yirmi beş yaşındayken yazmıştır. İlk Rus toplumsal romanı sayılan İnsancıklar, Dostoyevski’nin diğer romanlarında olduğu gibi acıma teması etrafında geçer. “Rusya yeni bir Gogol kazandı!” dedirten Dostoyevski daha ilk romanıyla yakaladığı başarıyı senelerdır korumaktadır. 

Petersburg’da geçen İnsancıklar, Varvara Alekseyevna ve Makar Devuşkin’in birbirlerine yazdıkları mektup-roman şekilinde kaleme alınmıştır. Yoksulluk yüzünden hor görülen iki birinin durmadan kötüye giden bir girdabın içinde yaşamaya çalıştıkları aşkı konu alan eser, Dostoyevski’nin okurlarını derinden etkileyen hislerle yüklüdür.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu