1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İnsan Vücuduna Seyahat Pdf indir

İnsan Vücuduna Seyahat Pdf indir
0

İnsan Vücuduna Seyahat pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan İnsan Vücuduna Seyahat kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsan Vücuduna Seyahat kitabı yazar Gavin Francis tarafından kaleme alınmıştır. İnsan Vücuduna Seyahat kitabı 14×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan İnsan Vücuduna Seyahat kitabın Ciltsiz Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsan Vücuduna Seyahat pdf oku, İnsan Vücuduna Seyahat PDF yandex, İnsan Vücuduna Seyahat PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsan Vücuduna Seyahat PDF Oku

“Muhteşem… Bunun gibi bir kitap okumadım.”

-John Berger-

 

“…sinir kasa, kas kirişe, kiriş ise sağduyuya uyar. Ve sağduyu, ruhun makamıdır.”

-Leonardo da Vinci-

 

Vücudumuzu yakında zamandan tanıdığımızı zannederiz ama insan bedeni aslında çoğumuz için keşfedilmemiş topraklardır. Kaçımız kalbin insan refahıyla nasıl bir bağlantısı olduğunu biliyor? Ya da epilepsi nöbetlerinin beyni nasıl etkilediğini? Veya ayağın insanlık yönünden neden belirleyici rol üstüne aldığıni? Ödüllü yazar Gavin Francis İnsan Vücuduna Seyahat’te okurları bedenin saklı kalmış patikalarında gizemli bir yolculuğa çıkarırken organlarımızın mucizevi işleyişini anlamamızda bize klavuzluk ediyor.

 

Cerrah, acil tıp uzmanı ve aile hekimi olarak edindiği tecrübelerden yola çıkan Francis hastalarının öykülerini, tıp tarihi, felsefe ve edebiyatla harmanlayarak insan vücudunu hastalıkta ve sağlıkta, yaşarken ve ölürken anlatıyor. İnsan Vücuduna Seyahat özünde insan olmanın manasına dair derin düşünceler barındıran, vücudunuza bakış açınızı değiştirecek şiirsel ve bir hayli etkili bir kitap.

 

“Yılın Kitabı”

-Observer – Sunday Times – Economist – Sunday Herald-