1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

İnsan Doğası Üzerine Pdf indir

İnsan Doğası Üzerine Pdf indir
0

İnsan Doğası Üzerine pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan İnsan Doğası Üzerine kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsan Doğası Üzerine kitabı yazar Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. İnsan Doğası Üzerine kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan İnsan Doğası Üzerine kitabın Oda Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsan Doğası Üzerine pdf oku, İnsan Doğası Üzerine PDF yandex, İnsan Doğası Üzerine PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsan Doğası Üzerine PDF Oku

Kant’ın en değer verdiği öğrencisi ve Nietzsche düşünüşünün şekillenmesinde mühim bir faktör olan Arthur Schopenhauer çalışmalarını “Tüm bilgiler bizim dünya çapında edindiğimiz tecrübelerden kaynaklanır fakat bizim tecrübelerimiz esas olarak sübjektiftir ve kendi zihnimiz tarafından şekillendirilmiştir taraflı ve önyargılıdır. Bu nedenle gerçek bizim istemimizin uzantısından başka bir şey değildir” görüşünü temel alarak sürdürmüştür.

Bu denemede Schopehauer insan tabiatına bakışını sunuyor bize… Hem de hayli kötümser bir bakış açısı bu. Çünkü Schopenhauer arzunun insanı acıya götürdüğünü ve geçici de olsa bir rahatlamaya giden tek yolun arzularımızdan vazgeçmekle bulunacağını savunan bir Budistin gözleriyle bakıyor yaşama. Yine burada filozof devlet gibi insan eliyle oluşturulan kurumları insanlığın özgür istem ve yüksek bir karakter ile ahlak anlayışı gibi ideallerini mercek altına alıyor. Ve onların altında yatan bir gerçeği kaderci bir itkinin kültürü zorbalık ile anarşinin sınırlarında çok az yerde mola vererek oradan oraya dolaştırdığını görülmektedirıyor.

Felsefe öğrencileri ve on dokuzuncu yüzyıl entellektüalizmiyle ilgilenenlere hayli enteresan gelecek bir okuma şöleni.

Sayfa Sayısı: 95

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Oda Yayınları