1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

İnsan Bir Uçurumdur Pdf indir

İnsan Bir Uçurumdur Pdf indir
0

İnsan Bir Uçurumdur pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan İnsan Bir Uçurumdur kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsan Bir Uçurumdur kitabı yazar Fernando Pessoa tarafından kaleme alınmıştır. İnsan Bir Uçurumdur kitabı 160 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan İnsan Bir Uçurumdur kitabın 1. Basım Zeplin Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsan Bir Uçurumdur pdf oku, İnsan Bir Uçurumdur PDF yandex, İnsan Bir Uçurumdur PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsan Bir Uçurumdur PDF Oku

“Ben şiirsel yetileri olan bir filozof değil felsefeyle hayat bulan bir şairdim,” der Pessoa. İnsan Bir Uçurumdur, Pessoa’nın çoğu halen hiç bilinmeyen İngilizce kaleme aldığı felsefi yazılarını en kapsamlı ve aslına sadık kalınarak bir araya getirmekle kalmıyor, felsefi tasarılarının ortaya koyduğu düşünce çizgisini de takip ediyor.

İnsan Bir Uçurumdur’da, Pessoa en fazla Aquinolu Tommaso, Kant, Schopenhauer, Hegel, Platon, Leibniz, Herakleitos, Pascal üzerinden özgür irade, yanılgı, duyum ve özgürlük meselelerini sorguluyor. Pessoa Arşivi’ndeki 1478 sayfalık felsefe yazılarından hareketle hazırlanan İnsan Bir Uçurumdur’da da, bir çok başka eserinde olduğu gibi, Pessoa’nın iki farklı dışkimliğine rastlayacağız.