1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İngiliz Doğu Hindistan Şirketi Pdf indir

İngiliz Doğu Hindistan Şirketi Pdf indir
0

İngiliz Doğu Hindistan Şirketi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan İngiliz Doğu Hindistan Şirketi kitap ile ilgili özet bilgiler. İngiliz Doğu Hindistan Şirketi kitabı yazar Taha İ. Özel tarafından kaleme alınmıştır. İngiliz Doğu Hindistan Şirketi kitabı 416 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İngiliz Doğu Hindistan Şirketi kitabın 1. Basım Vadi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İngiliz Doğu Hindistan Şirketi pdf oku, İngiliz Doğu Hindistan Şirketi PDF yandex, İngiliz Doğu Hindistan Şirketi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İngiliz Doğu Hindistan Şirketi PDF Oku

Üzerinde güneş batmayan Büyük Britanya İmparatorluğu’nu ve emperyal sömürge sistemini afyon, baharat, çay ve tekstil ticaretiyle kuran, dünya ticaretinin yarısından fazlasını, nüfusunun dörtte birini kontrolü altında tutan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ve en kuvvetli şirketinin hikâyesi…

1600-1874 senelerı içinde faaliyet gösteren İngiliz Doğu Hindistan Şirketi, şimdilerde kâr elde etme maksadıyla kurulmuş, ülkeler arası ticaret yaparak gelir, kâr ve hisse senedi getirisi elde eden fazla uluslu şirketlerin ilki olarak kabul edilir. Geleneksel lonca sisteminden modern şirkete geçişi gerçekleştiren bu şirket; organizasyon yapısı, geliştirdiği hisse sistemi, hukuksal altyapısı ve devlet ile ilişkileri yönünden ülkeler arası şirketlere öncülük yapmıştır.