1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İndir Faizi Bindir Faizi Pdf indir

İndir Faizi Bindir Faizi Pdf indir
0

İndir Faizi Bindir Faizi pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan İndir Faizi Bindir Faizi kitap ile ilgili özet bilgiler. İndir Faizi Bindir Faizi kitabı yazar Güngör Uras tarafından kaleme alınmıştır. İndir Faizi Bindir Faizi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan İndir Faizi Bindir Faizi kitabın Tarihçi Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İndir Faizi Bindir Faizi pdf oku, İndir Faizi Bindir Faizi PDF yandex, İndir Faizi Bindir Faizi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İndir Faizi Bindir Faizi PDF Oku

“Humour” kelimesi yabancı bir kelimedir. Anlamı “hadiselerin gülünç yanlarını görme kabiliyeti, nüktedanlık, şakacılık”tır.

Humour türü yazıları seviyorum, 1982 senesinde Güneş gazetesi yayınlanmaya başladığında, Ali Rıza Kardüz imzası ile bu tür yazılara başladım. Daha sonra Sabah ve Yeni Yüzyıl gazetelerinde 2000’li senelera kadar yazılarım yayınlandı.

“Olaylarla alaylar” diye isimlendirilen yazılarımı ünlü sanatçılar Haslet Soyöz ve rahmetli Mıstık (Mustafa Eremektar) çizimleriyle ilgi çekici hale getiriyordu.

Bu tür yazı tekniğini, bu tür yazıları çok seviyorum.
 

Güngör URAS

GÜNGÖR URAS

Güngör URAS, Düzce’de dünyaya geldi. Ankara Koleji’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doktora yaptı, Boğaziçi Üniversitesi’nde doçentliğini aldı. Marmara Üniversitesi’nde profesör oldu.

1962-1974 Yıllarında devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman olarak çalıştı. TÜSİAD’ın ilk Genel Sekreteri’dir. Uzun seneler Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

1968’ten bu yana basında yazılarıyla yer alıyor. Dünya ve Milliyet gazetelerinde köşe yazıları devam ediyor. DPT yayınları ve diğer yayınevlerinden çıkmış 30’un üzerinde yayını yer alıyor.

NTV TV’de Sokağın Ekonomisi programını sürdürüyor. NTV Radyo’da her sabah Ayşe Hanım Teyze’sine ekonomiyi anlatıyor..

Uras, senelerdır bilgi ve tecrübelerini kamuoyuyla paylaşan bir iktisatçı… En mühim özelliği kendisini okuyan kitlenin, ekonomik konuları rahatlıkla anlamasını sağlayan örneklerle ifade etmesi. “Ayşe Teyze” söylemi Türk ekonomisi literatürüne Uras sayesinde girdi. 7’den 70’e herkes ekonomiyi Ayşe Teyze’yle rahatlıkla çözebiliyor.

Nuran Uras ile evli. Bir kızı (Elif Uras) ve bir torunu var.

Son kitaplarından bazıları;

  •     Fikir Üreten Fabrika (Güngör Uras ve Feyyaz Berker), Doğan Kitap, 2009
  •     Bak Ben Sana Anlatayım, Doğan Kitap, 2010
  •     Bilinmeyen Bodrum, Boyut Yayıncılık, 2015
  •     Sanayileşecektik, Büyüyecektik, N’oldu Bize, Doğan Kitap, 2017
  •     O Ülkeden Bu Ülkeye Geze Geze, Tarihçi Kitabevi, 2017

 

 

Redaksiyon: Mualla AKYÜZ – Hediye ÜNLÜ – Nuran URAS

Yayına Hazırlaya: Nevin AZAKOĞLU