Ders Kitapları

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere Pdf indir

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere pdf indir, Aile Çocuk türünde kaleme alınan İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere kitap ile ilgili özet bilgiler. İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere kitabı yazar Bahar Tezcan tarafından kaleme alınmıştır. İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere kitabı 13,5 x 19 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere kitabın Küsurat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere pdf oku, İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere PDF yandex, İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere PDF Oku

“Oysa bir ayrılıkla başladı hayat. Annenin güvenli bedeninden kopan insan, yaşamı da ölüm denen ayrılıkla terk edecek.”

“Geçmişi anlamak bugünkü ilişkileri anlamaktır. İmkânsızdan olabileceke geçmektir.”

Biriyle karşı karşıya geldinız bir gün. Üzerinde sizi kendisine çeken mıknatıslar vardı. Kalbiniz öyle bi hayli hızlı atmaya başladı ki, “İşte,” dediniz, “yaşamımın aşkı.” Bir anda peri tozu serpildi yaşamınıza. Çok mutlu oldunuz, onsuz yaşayamayacağınızı düşündünüz, sözler verdiniz birbirinize, hatta evlendiniz belki. “Ölüm bizi ayırana dek,” dediniz sesiniz titreyerek. Lakin masal burada bitmedi. Ne olduğunu anlayamadan yaşamınıza serpilen peri tozlarında boğulmaya başladığınızı hissettiniz. Bir şeyler ters gidiyordu. Sevilmek için sürekli olarak çaba sarf ediyor ama bir türlü karşılığını alamıyordunuz. Sizi yaşamınızın aşkı olduğuna inandığınız insana çeken mıknatısların, geçmişinizde yaşadığınız acılar olduğunu anlayamadınız. Ama gitmesine de izin veremezdiniz çünkü ufak bir çocukken de terk edilmek en büyük korkunuzdu. Bağlandığınızı sandığınız birinin bağımlısı olmuştunuz. İmkânsız bir ilişkinin çıkmaz sokağındaydınız artık. Peki, bu ilişki nasıl olabilecek olacaktı?

Psikiyatrist Dr. Bahar Tezcan’ın ilişki bağımlılığı, narsist bireyle ilişki, evlilik gibi konular üzerine kaleme aldığı, çeşitli vakalar ve denemelerin vücuda getirdiği İmkânsız İlişkilerden Mümkün İlişkilere; bir solukta okuyacağınız, kendinizden, geçmişinizden, ilişkilerinizden de parçalar bulacağınız, kaçtığınız gerçeklerle yüzleşeceğiniz, terapi niteliğinde bir başucu kitabı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu