Pdf Kitap Arşivi

İlmek İlmek Hayaller Pdf indir

İlmek İlmek Hayaller pdf indir, Gençlik 10+ Yaş türünde kaleme alınan İlmek İlmek Hayaller kitap ile ilgili özet bilgiler. İlmek İlmek Hayaller kitabı yazar Josanne La Valley tarafından kaleme alınmıştır. İlmek İlmek Hayaller kitabı 224 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan İlmek İlmek Hayaller kitabın 1. Basım Beyaz Balina Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İlmek İlmek Hayaller pdf oku, İlmek İlmek Hayaller PDF yandex, İlmek İlmek Hayaller PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İlmek İlmek Hayaller PDF Oku

On dört yaşındaki Mehrigül’ün bir tek hayali mevcuttur: çiftlik işleri yüzünden ayrı kaldığı okuluna geri dönebilmek. Böylelikle belki bir gün bir müzede iş bulabilecek ve ziyaretçilere, İpek Yolu’nun altın çağından beri oradan gelip geçenleri selamlayan Uygur atalarını anlatabilecektir. Okula dönemezse çok geçmeden o da diğer kızlar gibi, ailesinden ve sevdiklerinden uzağa, bir fabrikaya işçi olarak gönderilecektir.

Derken bir gün Mehrigül’ün bu yegâne hayaline bir yenisi eklenir: usta bir zanaatkâr olan dedesinin izinden gidip kendi sepetlerini örmek ve aile geleneğini sürdürmek. Bu o zamana dek kurmaya cesaret bile edemediği bir hayaldir çünkü zanaatkârlar erkek olur kadın değil. Ama pazarda dedesinin sepetlerini satarken biri onun yaptığı bir sepeti beğenmiş ve ona çok yüksek bir değer biçmiştir. Ve Mehrigül bir ay içinde yeni sepetler yapabilirse kazandığı parayla hem okuluna dönebilecek hem de sepet yapmaya devam edebilecektir. Taptaze bir umutla hemen işe koyulan Mehrigül’ün önüne her gün yeni bir engel çıkar. Acaba Mehrigül kabiliyeti ve azmiyle bu önüne geçeri aşıp hayallerine kavuşabilecek midir?

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu