1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a Pdf indir

İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a Pdf indir
0

İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a kitap ile ilgili özet bilgiler. İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a kitabı yazar Prof. Dr. Ahmet Arslan tarafından kaleme alınmıştır. İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a kitabın İstanbul Bilgi Üniv.Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a pdf oku, İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a PDF yandex, İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İlkçağ Felsefe Tarihi 2 – Sofistlerden Platon’a PDF Oku

Yunan felsefesi ve buna dayanarak şekillenen düşüncenin insanlık tarihine yaptığı en büyük katkı “zihnin keşfedilmesi”dir. Bu “keşfin” neticesinde bir araya gelen düşünceleri, onları temsil eden filozofları, kuramlarını ve bunların arkalarında yatan sistematik metotları bilmeden ilkçağ felsefesinin doğru bir biçimde kavranamayacağı açık bir gerçektir. İşte buradan hareketle beş ciltlik bu eserin yazarı Prof. Dr. Ahmet Arslan kitabı yazarken izlemeye çalıştığı yöntemin “filozofların kendi eserlerine, birincil kaynaklara dayanmak” olduğunu ve böylelikle okurun “filozofun metniyle doğrudan karşılaşma” imkânına sahip bulunacağını dile getiriyor. Ege Üniversitesi öğretim üyesi Ahmet Arslan, İlkçağ Felsefe Tarihi’nin Sofistlerden Platon’a adlı ikinci cildinde, önce Sofistleri ele alarak, onların özel öğretileriyle görüşlerinin genel bir değerlendirmesini yapmaktadır. Kitabın ikinci bölümünde, Sofistlere tepki olarak yaşanan Sokrates’in yaşamı, kişiliği ve ölümüne yer verilmekte, Küçük Sokratesçi okullar ile ilgili bilgi verilmektedir. Arslan, eserinin üçüncü bölümünde ise Farabî’nin ‘Tanrısal Platon’ diye adlandırdı€ı Platon’u ve Platonculuk diye tanımlanan dünya görüşünü tüm yanlarıyla; varlık, bilgi, doğa, din ve siyaset felsefesine ilişkin temel öğretileriyle birlikte ele almaktadır.

Protagoras – Gorgias – Prodikos – Hippias – Antiphon – Thrasymakhos – Kallikles – Lycophron – Kritias – Sokrates – Euklides – Antisthenes – Aristippos – Phaidon – Platon

Sayfa Sayısı: 471

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları