1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İklim Felaketini Nasıl Önleriz Pdf indir

İklim Felaketini Nasıl Önleriz Pdf indir
0

İklim Felaketini Nasıl Önleriz pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan İklim Felaketini Nasıl Önleriz kitap ile ilgili özet bilgiler. İklim Felaketini Nasıl Önleriz kitabı yazar Bill Gates tarafından kaleme alınmıştır. İklim Felaketini Nasıl Önleriz kitabı 256 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İklim Felaketini Nasıl Önleriz kitabın 1. Basım Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İklim Felaketini Nasıl Önleriz pdf oku, İklim Felaketini Nasıl Önleriz PDF yandex, İklim Felaketini Nasıl Önleriz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İklim Felaketini Nasıl Önleriz PDF Oku

Bu kitap, okuyan herkesi dünyanın ve doğanın geleceği için bir nefer yapacak.

“İşte iklim değişikliği ile ilgili bilmeniz gereken iki rakam. Birincisi 51 milyar. Diğeri ise sıfır. 51 milyar, dünyanın genel anlamda her sene atmosfere saldığı ton cinsinden sera gazı miktarı. Bu rakam yıldan yıla bir miktar aşağı yahut yukarı yönde değişse de, genelde artıyor. Bugün bulunduğumuz nokta bu. Sıfır ise emisyonda hedeflememiz gereken rakam.”

Bu kitap, iklim ve çevre hususunda okuyabileceğiniz en gerçekçi ve yol gösterici kitap. Bill Gates hayal kurmak, yeryüzünde cennet ütopyaları yaratmak yerine, senelerca bilim insanları, uzman kişiler ve aktivistlerle işbirliği içinde edindiği deneyimi okurlarla paylaşıp dünyayı iklim felaketinden koruyacak senaryolar üzerinde durmayı yeğliyor. Gates, fakat siyasal alanın, teknolojinin ve piyasanın eşzamanlı olarak ve uyum içinde “yeşil”e yöneldiği bir durumda iyimser olabileceğimizi savunuyor.

Bir iş insanının pratik ve akılcı bakışının sunduğu sayılar, istatistikler ve oranlar sayesinde dünyanın içinde bulunduğu durumu bütün çıplaklığıyla yorumlayabiliyor; her evden, her sanayi tesisinden, gündelik hayattaki her faaliyetten iklim felaketine ne tür katkılar sunulduğuna dair büyük resmi görebilinmekte.

Gates, sabırla ve her şeyden önce ayakları yere basan bir umudun verdiği hevesle bütün detaylarını paylaşımı yaptığı okurlarına, sayıların kötümserliğini ve her felaketten bir çıkış yolu bulan insan iradesinin iyimserliğini bırakıyor.