Edebiyat Kitapları

İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler Pdf indir

İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler pdf indir, Roman türünde kaleme alınan İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler kitap ile ilgili özet bilgiler. İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler kitabı yazar Charles Dickens tarafından kaleme alınmıştır. İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler kitabı 508 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 20,5 ebatında olan İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler kitabın 1. Basım İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler pdf oku, İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler PDF yandex, İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İki Şehrin Hikayesi-Hasan Ali Yücel Klasikler PDF Oku

Charles Dickens (1812-1870): Viktorya Dönemi İngilteresi’nin en mühim romancısı kabul gören Dickens orta sınıf bir ailenin çocuğuydu.

On iki yaşındayken ailesinin dara düşmesi sonucu bir fabrikada çalışmaya başladı ve romanlarında büyük bir isabetle aktardığı işçi sınıfının yaşamını gözlemleme fırsatını elde etti. Son romanlarından İki Şehrin Hikâyesi Fransız Devrimi’nin şiddet ve coşku atmosferini Paris ve Londra ekseninde ele alır. Aristokrasinin halka zulmünü de, devrim yanlılarının, intikam dürtüsüyle kirlenmiş adalet anlayışını da reddeden bir insanlıkla yazılmış, aşk ve fedakârlığın giyotinin gölgesinde bile yeşerttiği yaşamın romanıdır. Eser yayımlandığı 1859 senesinden beri dünya çapında sayısız okura ulaşmıştır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu