1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

İçebakış Fragmanları Pdf indir

İçebakış Fragmanları Pdf indir
0

İçebakış Fragmanları pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan İçebakış Fragmanları kitap ile ilgili özet bilgiler. İçebakış Fragmanları kitabı yazar Mecit Ömür Öztürk tarafından kaleme alınmıştır. İçebakış Fragmanları kitabı 192 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İçebakış Fragmanları kitabın 1. Basım Yüzleşme tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İçebakış Fragmanları pdf oku, İçebakış Fragmanları PDF yandex, İçebakış Fragmanları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İçebakış Fragmanları PDF Oku

İnsan arada bir öyle sıkışır, öyle bunalır ki, dünyayı içindeki bütün hercümerciyle geride bırakıp, farklı hallere, farklı âlemlere yelken açmak ister. Şehirden şehre, ülkeden ülkeye gitmekle sıyrılabileceğini sandığı sıkıntılı ruh hali, aslında somut âlemden sıyrılma ihtiyacıdır. Diyar diyar gezmekle aşılamayan bu sorun, arada bir bir odadan bir başka odaya geçip, bir seccadede birkaç dakika iç dökmekle çözülür. Bunu yapabilen kişi, bir başka şehre değil, bir başka âleme taşınmıştır. Kısa değil, uzun mesafe yolculuk etmiştir.

İnsanın ailesi ve sevdikleriyle iletişim kurmaya ihtiyacı olur da, kendisini Yaratanla münasebet kurmaya ihtiyacı olmaz mı? Allah’a yönelmek, O’nu anmak ve hatırlamak insan ruhunun en hayati ihtiyacıdır. İnsan Allah’a bağlanma gereksinimini, hazlara, insanlara ve işlere bağlanarak gidermeye çalıştığında, kalbindeki açlık, ruhundaki boşluk gitgide büyür. İnsan arada bir yüzlerce şeye birden bağlanır; ama ruhundaki susuzluğu bir nebze olsun gideremez.

Kişi unutamayacağı bazı acılar yaşamıştır, çıkmaza girmiştir, gelecek karanlık görünüyordur. Bu hal onun ruhunda duaya ve ibadete yönelme, Allah’la temas kurma gibi ihtiyaçların şiddetli sinyallerini vermektedir. Kalbinin iniltilerini dinlemeyen, ruhunun feryat figan dilini çözemeyen insan, hangi ihtiyaçlar içinde olduğunun tespitini yanlış yapmakta, bu ihtiyaçları yanlış isimlendirmekte ve bundan dolayı çözümü yanlış yerlerde aramaktadır. İnsanın gönül haritası üzerinde ince ve derin analizlerle ilerleyen bu çalışma, hemen her satırıyla, ana caddesi olan yaratılış fıtratına ve içsel öz yapılanmasına insanı biraz daha yönlendirmekte ve ona bu esas yolculuğunda klavuzluk etmeyi hedeflemektedir.