Pdf Kitap Arşivi

Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda Pdf indir

Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda kitap ile ilgili özet bilgiler. Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda kitabı yazar Ümit Doğan tarafından kaleme alınmıştır. Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda kitabı 312 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda kitabın 1. Basım Kripto tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda pdf oku, Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda PDF yandex, Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hurafeler: Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda PDF Oku

“Atatürk’e Yönelik Kara Propaganda!”… çalışmaya bu başlığı vermek bizim için her ne kadar üzücü olsa da tarihî misyon, millî görev ve Ata’ya olan minnet borcumuz gereği bu propagandayı organize edenleri deşifre etmek adına elzem bir başlık olduğuna inanıyoruz. “Hurafeler” ise propagandanın sonucu yaşanan efsaneler ve yalanlar yumağıdır.
1940’lı senelerdan beri Atatürk’e karşı sistemli ve bilinçli biçimde yürütülen kara propagandanın temelinde; Ata’nın şahsiyetini, kimliğini, kişiliğini, ailesini, özel yaşamını, inançlarını, mesleki yaşamını ve ömrünü adayarak milleti için inşa ettiği Cumhuriyet’i ve Cumhuriyet devrimlerini; bilerek ve isteyerek “bel altından” vurmak suretiyle “itibarsızlaştırma, küçültme, yaşanan hadiseleri çarpıtma, kişi ve bireyleri olduğundan farklı gösterme” gayreti yatmaktadır.
Üzücü olan şudur ki Atatürk’e yönelik algı operasyonu ve kara propaganda neticesinde üretilen efsanelere, uydurma hikâyelere, safsatalara ve hurafelere toplumun belli bir kısmı inanmaktadır. Atatürk zamanında camilerin ahır yapıldığı mevzusundan tutun Kur’an-ı Kerim okumanın yagizlendiğina, Atatürk’ün İngiliz ajanı olduğundan validesi Zübeyde Hanım’a atılan iftiralara, Kurtuluş Savaşı diye bir savaş olmadığından şapka takmadığı için idam edildiği söylenen din adamlarına kadar akla, vicdana, ahlaka sığmayacak onlarca hurafe, onlarca yalan, onlarca iftira…
Elinizdeki bu kitap, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik sistemli ve bilinçli bir biçimde sürdürülen psikolojik savaş ve kara propagandayı sıra sıra deşifre etmek maksadıyla hazırlanmış, tamamı kaynaklara ve arşiv belgelerine dayalı bir deşifre çalışmasıdır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu