1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Huckleberry Finn’in Maceraları Pdf indir

Huckleberry Finn’in Maceraları Pdf indir
0

Huckleberry Finn’in Maceraları pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Huckleberry Finn’in Maceraları kitap ile ilgili özet bilgiler. Huckleberry Finn’in Maceraları kitabı yazar Mark Twain tarafından kaleme alınmıştır. Huckleberry Finn’in Maceraları kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Huckleberry Finn’in Maceraları kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Huckleberry Finn’in Maceraları pdf oku, Huckleberry Finn’in Maceraları PDF yandex, Huckleberry Finn’in Maceraları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Huckleberry Finn’in Maceraları PDF Oku

Büyük Amerikan romanları içinde yerini alan Huckleberry Finn’in Maceraları, Mark Twain’in de en iyi yapıtı olarak kabul edilir. Eğitimsiz, batıl inançlara sahip, ama iyi kalpli bir çocuk olan Huck, işsiz güçsüz ve ayyaş babasından kaçar. Kendisi gibi kaçak olan siyahi köle Jim’le birlikte Mississippi Nehri boyunca macera dolu bir yolculuk yaparlar. Twain, nehrin iki yakasında yaşayan her sınıftan insanı sergileyen eşsiz portreler sunarken, yer yer gülünç ve ironik bir üslup tutturur.

Romanın başlıca teması kölelikle özgürlük içindeki çatışmadır. Jim özgürlüğüne kavuşmayı hedefler. Gaddar babasından ve kendisini evine kabul ederek, düşünce ve davranışlarını zapturapt altına almaya çalışan Bayan Douglas’tan kurtulmaya çalışan Huck da aslında bir nevi tutsaklıkla mücadele etmektedir. Jim’le ilişkisinde, 19. yüzyılın düşünce iklimiyle ve toplumun kabul görmüş değerleriyle ahlaki bir çatışma içinde bulunan Huck, sonunda önyargılardan kurtulup, onunla sevgi dolu bir dostluk ilişkisi kuracaktır.

Sayfa Sayısı: 367

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları