1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Hoptirinam Pdf indir

Hoptirinam Pdf indir
0

Hoptirinam pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Hoptirinam kitap ile ilgili özet bilgiler. Hoptirinam kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Hoptirinam kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Hoptirinam kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hoptirinam pdf oku, Hoptirinam PDF yandex, Hoptirinam PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hoptirinam PDF Oku

“Enbaş”ın baskısı arttıkça artmış. Bu baskı karşısında bunalmışlar. Aralarından bir bilge çıkıp şöyle demiş:

– Tarihimizi gözlemleyelim. Atalarımızın zamanındaki Enbaş’lar buyruklarını sertleştirip baskılarını artırdıkça, atalarımız bu haksızlığa karşı ne yapıyorlarsa biz de öyle yapalım. Bilgenin öğüdünü çok uygun bulmuşlar. Tarihlerini incelemişler. Bir de bakmışlar, Enbaş’lar buyruklarını sertleştirip yumruklarını vurdukça, baskıyı artırdıkça, ataları da suratlarını asarlar, somurturlarmış.

“Enbaş”ların artık dayanılmaz, çekilmez olan baskısını karşı kendi tarihlerinden ders aldıkları için önce sevinmişler. “Bize surat asıp somurtmaktan başka yol, yöntem yok!” deyip hep birden surat asmaya başlamışlar.