1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? Pdf indir

Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? Pdf indir
0

Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? kitap ile ilgili özet bilgiler. Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? kitabı yazar Marc Wittmann tarafından kaleme alınmıştır. Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? kitabı 13 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? pdf oku, Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? PDF yandex, Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hissedilen Zaman-Zamanı Nasıl Deneyimleriz? PDF Oku

Zaman hepimizin yaşamının çok mühim bir parçası: Özellikle sanayileşmiş toplumlarda her şeyi önceden belirlenmiş zaman dilimleri içinde yapıyor, sürekli olarak zamana karşı yarışıyoruz. “Zamanım yok,” diyoruz, “bir vakit bulabilsem!”

Bütün bu koşuşturmaca içinde, bizi her daim sarıp sarmalayan zamanı nasıl algıladığımızı düşünmeye de pek vakit bulamıyoruz doğal olarak. Hissedilen Zaman’da Marc Wittmann işte bu boşluğu doldurmayı, zamanı nasıl deneyimlediğimizi incelikli deneyler ve enteresan bulgular eşliğinde açıklamayı planlıyor. Kitapta şu ve benzeri sorular ele alınıyor: Öznel zaman nedir? Zaman duygumuz nasıl meydana gelir? Zaman neden arada bir yavaş arada bir de bi hayli hızlı geçiyormuş gibi gelir? Hayatın çeşitli evrelerinde zaman algımız nasıl değişir? Neden bazı insanlar beklemeyi becerebilirken bazıları sabırsızdır? “Zaman miyobu” nedir? İçsel saatimiz nasıl işler? Duygular ve beden ritmi zaman algımızı nasıl etkiler?

Zaman konusuna yalnızca bilimsel açıdan değil, psikolojik açıdan da ulaşan Wittmann, okurlara biraz yavaşlayıp yaşamı daha mülayim bir biçimde, mevcut ânın farkına vararak yaşamanın, böylece daha tatminkâr bir hayata ulaşmanın ipuçlarını da sunuyor. 

YAZAR HAKKINDA: Psikolojide ve Akıl Sağlığında Sınır Bölgeler Enstitüsü’nde (IGPP, Fribourg) araştırmacı. Fribourg, İsviçre ve Münih Üniversitelerinde Psikoloji ve Felsefe eğitimi gördü (1990- 94). Doktorasını (1997) ve Habilitasyonunu (2007) Münih Üniversitesi Medikal Psikoloji Enstütüsü’nde Ernst Pöppel’in danışmanlığında aldı. 2000-2004 içinde Münih Üniversitesi Nesil Araştırması Programı’nın (GRP) başındaydı. 2004’ten 2009’a kadar, çalışmalarına California Üniversitesi (San Diego) Psikiyatri bölümünde sürdü. Son dönem incelemeleri esasen bilişsel ve duygusal durumların bir göstergesi olarak zaman algısı konusuna odaklanıyor. Hissedilen Zaman Wittmann’ın ilk kitabı.