Pdf Kitap Arşivi

Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Herodotos tarafından kaleme alınmıştır. Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Herodotos Tarih – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Herodotos (?İÖ 484 – ?İÖ 430-420 arası): Dokuz kitaptan bir araya gelen Tarih i ile Batı tarih yazımının atası ve ilk büyük yazarı olarak kabul edilir. Yazar, İÖ 550 den kitabına son düştüğü tarih olan İÖ 430 a, Antik Yunanlıların, Perslerin, Ön Asya nın ve Mısır ın ilk tarihçisi olmakla kalmamış, üslubu ve anlatım gücüyle günümüze dek ilgiyle okunmayı sürdürmüştür.
Mümtekim Ökmen (1915-2003); Türkçenin ileri gelen Fransızca çevirmenlerindendi. Yazarının izinde Bodrum a (Halikarnassos) yerleştikten sonra yaptığı Herodotos / Tarih çevirisinin bunun yanında Descartes (Aklın Yönetimi için Kurallar) ve Marguerite Yourcenar (Zenon) da dilimize yetkinlikle aktardığı yazarlar içinde yer alır.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 852

Baskı Yılı: 2012

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 852

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 624

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu