1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş Pdf indir

Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş Pdf indir
0

Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş kitap ile ilgili özet bilgiler. Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş kitabı yazar Thomas Nagel tarafından kaleme alınmıştır. Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş kitabı 96 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş kitabın 2. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş pdf oku, Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş PDF yandex, Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Her Şey Ne Anlama Geliyor?-Felsefeye Küçük Bir Giriş PDF Oku

Belli başlı ilgi alanları siyaset felsefesi, ahlak felsefesi, hukuk, bilgi felsefesi ve zihin felsefesi olan Thomas Nagel’in (d. 1937) elinizdeki bu kitabı özgün olarak ilk defa Oxford Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanmış ve yirmi dile çevrilmiştir.

Her şeyden önce, kitap Sokrates’in “sorgulanmamış bir yaşam” dediği şeye karşı dikkate değer bir meydan okuma içeriyor ve felsefi sorgulamanın temel soruları üzerinde duruyor: Gerçekten hür iradeye sahip miyiz? Niçin ahlaklı olmalıyız? Nasıl adil olabiliriz? Zihnimiz ile beynimiz içindeki ilişki nedir? Ölüm nedir? Yaşamlarımızın bir önemi var mıdır?

Sorgulayan zihinlere bir rehber olması yönünden uygun bir kitap olan Her Şey Ne Anlama Geliyor? okuyucuyu kendisi ve dünya ile ilgili düşünmeye teşvik ediyor. Üstelik, kitabın felsefi konularda “derinlik” ve “açıklık” gibi çoğu zaman birbiriyle uzlaşmaz görünen iki özelliği bir arada içermesi de okuyucuya kendi başına düşünme hususunda faydalı oluyor.