1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji Pdf indir

Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji Pdf indir
0

Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji pdf indir, Üniversite Ders Kitapları türünde kaleme alınan Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji kitap ile ilgili özet bilgiler. Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji kitabı yazar Ayşe İncesu Gürel tarafından kaleme alınmıştır. Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji kitabı 16 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji kitabın Türkçe Güneş Tıp Kitabevleri tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji pdf oku, Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji PDF yandex, Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hemşirelik Fizyoterapi ve Sağlık Ön Lisans Bölümleri için Farmakoloji PDF Oku

Sağlık hizmetlerinin daha kaliteli olabilmesi için hemşireliğin bunun yanında görev alanı iyice özelleşen sağlık teknikerleri yetiştiren yeni ön lisans bölümleri açılmaktadır. Bu bölümlerde öğrenciler, sunacakları hizmetin önemi büyük olduğu için yoğun bir eğitim almaktadırlar.

Bu kitapta sağlık ordusunun vazgeçilmezleri olan hemşirelik ve diğer sağlık teknikerliği öğrencilerine ilaç bilimi ve yurdumuzdaki ilaçlar sıra sıra anlatıldı ve öğrencilerin ilaçlar ile ilgili meslek yaşamı boyunca başvurabilecekleri bilgilerin bulunmasına dikkat edildi.

Özellikler:

Kitapta anlatımın kolay anlaşılabilir olması sağlandı.
Tablo şekil ve resimler olabildiğince bol kullanıldı.
Kitapta eğitim bölümlerine özel konular bulunmaktadır.
Analjezik ve antiinflamatuvar ilaçlar ve kas iskelet sistemine özel ilaçlar; fizyoterapi ve yaşlı bakımı öğrencileri için, acil yardımda kullanılan ilaçlar; paramedikler ve acil yardım bölümleri için, görüntüleme tekniklerinde kullanılan maddeler ise tıbbi görüntüleme teknikerleri için ayrıntılı bir biçimde anlatıldı.
Ağız diş sağlığında kullanılan maddeler, ağız ve diş sağlığı bölümleri için özellikle eklendi.
Bir çok bölüm için önemi olan antiseptik ve dezenfektanlara daha fazla yer ayrıldı.
Farmakolojiye özgü diğer konular ile ilgili öğrencilerin genel ve özet bir bilgi sahibi olmaları hedeflendi.
İlaçların aktif maddelerinin yanına öğrencilere hatırlama kolaylığı için parantez içinde ve italik olarak örnek ticari isimleri de yazıldı. Ör: bromokriptin (Gynodel, Parlodel) gibi. Okuyucular aktif maddelerin bütün ticari isimleri için www.titc.gov.tr, Vademecum ve Vital gibi ilaç rehberlerine ve internet ortamındaki diğer ilaç sitelerine başvurabilirler. Yurdumuzda piyasada olmayan ilaçlardan bahsedilmedi. Eklenenler bi hayli yeni baskılarda kitaba alınacaktır.
Kitabın sonundaki geniş kapsamlı sorular bölümünde öğrenciler detaylarını sınayabilirler.