Pdf Kitap Arşivi

Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir Pdf indir

Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir kitap ile ilgili özet bilgiler. Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir kitabı yazar Craig Boreth tarafından kaleme alınmıştır. Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir kitabın Oğlak Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir pdf oku, Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir PDF yandex, Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir PDF Oku

Yemekte aşk olduğunu keşfettim, başka hiç bir yerde kalmamış olsa da. Sindirim sistemim dayandığı sürece bu aşkın peşinden gideceğim.

“Ernest Hemingway bir çok yönden bir kaşifti. Farklı ülkelerde yaşadı, aylarca evinden uzaklarda dolaştı. Aynı zamanda hem kendi hayal dünyasında hem de yarattığı kahramanlarının imgelemlerinde derin yolculuklar yaptı. yeni coğrafyalar, deneyimler ve insanlar için durdurulamayan bir iştahı vardı. Her ayrıntıyı büyük bir ustalık ve kavrayışla izleyen bir doğa tarihçisi gibi. (…) Ernest Hemingway bunun yanı sıra büyük miktarda yer, içer iştahını sonuna kadar zorlardı. Kitapları arada bir görkemli ziyafetler arada bir günlük yemek ve içki maceralarıyla doludur. Hemingway’le Yemek Bir Şenliktir, onun serüvenlerinin soluksuz takipçilerinin, bu sefer de onun ürünüdür. Sözcülerin – Aguacates, Puree de Marron, Chambery Cassis veya Amontillado tınısı bile sayfalar boyu sürer, lezzet ve kokular uzun süre damakta kalır. İşte Hemingway’in sanatının temeli buydu.(…) Hemingway, karakterlerini yaşadıkları zaman ve mekanın içine yerleştirmek için yerel yemek ve içkileri kullanır. Yerel mutfağı deneyen karakterlerle birlikte biz de kendimizi evimizdeymişiz gibi hissederiz. Kahramanlar, aşk ve ölümle sürdürdükleri destansı mücadele içinde sürüklendikleri toprakların mutfaklarında bir hazine ve tutunabilecekleri bir temel bulurlar. Onun edebiyatına ve efsanesine bir parça olsun katılabilmek için Hemingway’le yemek Bir Şenliktir’de yemek ve içkilerin hazırlanışı ve tüketimi, bunun yanı sıra yazarın alabalık avlarındaki yalnızlığını, boğa güreşlerinin dramını veya av yoldaşlığını da uyandıracak biçimde verilmeye çalışılmıştır. Bu, en az onun edebiyatı kadar kişisel bir şölendir. (…) Bu kitaptaki tarifleri hazırlarken dileğim Hemingway’i veya başka bir yazarı ilk okuduğunuz zamana dönebilmeniz. Hemingway edebiyatının, hayret uyandıran noktalarından bir diğeride yalın deneysellikten derin analitikliğe kadar çok değişik boyutlarda okunabilmesidir. Hemingway’in ziyafetlerinin onun edebiyatına bir başka boyut katacağını, yazarın kitaplarıyla kurmuş olduğnuz kişisel bağın daha da kuvvetleneceğini bekliyorum. Hemingway’in farklı okurlarının tümünü doyuracağına, onun bizim için yarattığı dünya çapından hepimizin zevk alacağına inandığım bir kitap oldu bu. Belki önceden hiç okumadığınız bir kitabını okuyacaksınız. Belki de en sevdiğiniz kısa öyküsünü neden sevdiğinizi bir kere daha hatırlatacak yeni bir şey bulacaksınız. Hepinize bu yemekleri yapmanın zevkleri deneyimini ve kendi hayal gücünüzle usta bir hikayecinin yanı başında tıka basa doyma ve kendinizden geçme anları diliyorum.”

Sayfa Sayısı: 286

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu