Edebiyat Kitapları

Hayvan Çiftliği Pdf indir

Hayvan Çiftliği pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Hayvan Çiftliği kitap ile ilgili özet bilgiler. Hayvan Çiftliği kitabı yazar George Orwell tarafından kaleme alınmıştır. Hayvan Çiftliği kitabı 152 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan Hayvan Çiftliği kitabın Can Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hayvan Çiftliği pdf oku, Hayvan Çiftliği PDF yandex, Hayvan Çiftliği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hayvan Çiftliği PDF Oku

Fazla çalıştırılan ve kötü muamele gören hayvanlar bir gün toplanıp yaşadıkları çiftliği ele geçirirler. Sonunda söz sahibi olmuşlardır, çiftlikte daha adil ve eşit bir toplum oluşturmaya kararlıdırlar. Domuzların öncülüğünde bu yeni düzeni kurmak için çalışmaya başlarlar. Bu düzen ilk başta çiftliğin gelişmesini sağlasa da zamanla hayvanların öngöremediği sorunlar ortaya çıkacak ve eskisinden daha acımasız bir rejim kurulacaktır.

Hayvan Çiftliği George Orwell’in modern klasikler arasına girmiş ikinci ünlü romanı ve çarpıcı bir politik taşlamadır. Şimdiye kadar yazılmış en iyi sistem eleştirilerinden birisi olan bu roman, özgürlük amaçlı bir devrimin nasıl tek adamlığa evrilebileceğini gözler önüne serer. George Orwell’in alegorisi, bugün özgürlüğün saldırıya uğradığı her durum ve yerde güncelliğini koruyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu