1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz Pdf indir

Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz Pdf indir
0

Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz pdf indir, Psikoloji Bilimi türünde kaleme alınan Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz kitap ile ilgili özet bilgiler. Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz kitabı yazar Elaine N. Aron tarafından kaleme alınmıştır. Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz kitabı 344 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz kitabın 1. Basım Epsilon Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz pdf oku, Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz PDF yandex, Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hayli Duyarlı Kişi: Hassas Ruhlar için Kılavuz PDF Oku

“Bu kitapta kendimi apaçık bir biçimde gördüm ve hemen hemen her sayfasını gözyaşları içinde okudum. Hayatımı bütünüyle değiştirdiğini söylemek bile yetersiz kalır. Elaine Aron’a sonsuza dek minnettarım.”

– Alanis Morissette, müzisyen, söz yazarı, aktivist

“İnsan doğasının temel boyutlarından birini çok yönlü bir biçimde inceleyen Elaine Aron’ın analizi mutlaka okunmalı. Dengeli yaklaşımı, hassaslığın bir engel değil olanak hâline gelmesi için yeni çözümler öneriyor.”

– Philip G. Zimbardo, Shyness, Psikoloji ve Yaşam

 “Utangaç”, “korkak”, “asosyal”, “enteresan”… Bunlar, seneler boyu size uygun görülmüş etiketlerden yalnızca birkaçını tanımlıyorsa, Hayli Duyarlı Kişi size kendinizi bir kez daha tanıma şansı veriyor.

1990’dan beri hassas bireyler üzerine çalışmalar yürütmüş olan, klinik psikolog Elaine N. Aron’ın Hayli Duyarlı Kişi kitabı, hassas olmanın çok fazla yanlış anlaşıldığı ve yanlış adlandırıldığı modern dünya çapında, toplumdaki ve yakın çevrenizdeki rolünüzü tekrar değerlendirmenize, bakış açınızı değiştirmenize yol gösterecek.

On dörtten fazla dile çevrilmiş ve dünyanın dört bir yanında bir milyondan fazla satmış bu kitap, şu sorularınıza da yanıt bulmanızı sağlayacak:

• Sadece kadınlar mı hayli hassasdır? Duyarlılığın cinsiyeti olur mu?

• Duyarlı bireylerin hepsi birbirinin aynısı mı?

• Duyarlı bireylerin kuvvetli yanları da var mı?

• Hayli Duyarlı Kişi’yi hassas olmayandan ayıran özellikler nelerdir?

• Duyarlılığın yahut hassasiyetin dereceleri ve değişiklik gösterdiğine dair örnekler var mı?

• Uyaranları kontrol edip günlük hayatla baş etmek olabilecek mü?

• Uyarılma gerçekten endişe ve korkudan farklı mıdır?

• Bu detaya sahip olup başarılı ve göz önünde bir kariyer sahibi olmak olabilecek mü?

 “Bu müthiş kitap bize yeni bir bakış açısı veriyor, bizi rahatlatıyor ve toplumdaki yerimizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. “

– John Gray, Ph.D., Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten

 “Üzerine çok az çalışma bulunan mühim bir konuyu inceleyen bu kitap oldukça önemli çalışmanın ürünü.”

– Portland Oregonian

“Bu kitap HDK’ler için ve HDK’leri anlamak isteyenler için paha biçilmez bir kaynak.”

– The New York Times

 “Aydınlatıcı ve insana güç veren bu kitap hepimize çok kıymetli bir armağan.”

-Riane Eisler, Ph.D.,Nurturing Our Humanity