Pdf Kitap Arşivi

Haşhaşiler Pdf indir

Haşhaşiler pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Haşhaşiler kitap ile ilgili özet bilgiler. Haşhaşiler kitabı yazar Bernard Lewis tarafından kaleme alınmıştır. Haşhaşiler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Haşhaşiler kitabın Kapı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Haşhaşiler pdf oku, Haşhaşiler PDF yandex, Haşhaşiler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Haşhaşiler PDF Oku

Suikast, İsmailî Haşhaşîlerin keşfi değildi; onların yaptığı, işin adını koymaktan ibaretti. Burası kesinlikle bilinmelidir ki, dinî bir davanın adanmış hizmetlileri olan Haşhaşîler, ellerinde hançerleriyle, parayı bastıran için adam kesen bir katil güruhundan ibaret sayılamazlar. Önlerine gerçek imamlığın tesisi gibi siyasî bir hedef koymuşlar ve ne müritleri ne de önderleri, başkalarının şahsî ihtiraslarına alet olmuşlardır. Nihaî hedefleri, Sünnî nizamın önünü kesip yok etmekti. Hasan Sabbah ve müritleri, hoşnutsuz yığınların içindeki belli belirsiz arzuları, başıbozuk inanışları ve dizginsiz öfkeyi yeniden şekillendirip yeni bir mecraya sokarak, bu hengâmeden bir ideoloji, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir uyum, disiplin ve maksatlı bir şiddet içeren bir örgütlenme çıkarmakta muvaffak olmuşlardır.

Bernard Lewis, bu kitabında, Şia mezhebi içinde bulunan Haşhaşîler tarikatının köklerinin izini sürmekle yetinmeyip, hem tarikatın öğretilerinin hem de gizemli önderi Dağın Şeyhi (Şeyhü’l-Cebel) Hasan Sabbah’ın efsanevî yaşamının güncesini tutuyor. Haşhaşîler: İslâm’da Radikal Bir Tarikat, tarihin bu ilk teröristlerine dair en kapsamlı, en anlaşılır ve en yetkin çalışmadır.

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kapı Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu