Pdf Kitap Arşivi

Hardy Hilbert Uzayına Giriş Pdf indir

Hardy Hilbert Uzayına Giriş pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Hardy Hilbert Uzayına Giriş kitap ile ilgili özet bilgiler. Hardy Hilbert Uzayına Giriş kitabı yazar Ruben A. Martinez Avendano Peter Rosenthal tarafından kaleme alınmıştır. Hardy Hilbert Uzayına Giriş kitabı 16 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Hardy Hilbert Uzayına Giriş kitabın Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hardy Hilbert Uzayına Giriş pdf oku, Hardy Hilbert Uzayına Giriş PDF yandex, Hardy Hilbert Uzayına Giriş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hardy Hilbert Uzayına Giriş PDF Oku

Bu kitabın konusu Hardy-Hilbert uzayı olarak da adlandırılan H2 Hardy uzayı üzerindeki operatör teorisidir. Özellikle, Hardy-Hilbert uzayı operatör teorisi için en doğal yapı olduğundan, bu bir popüler alandır. Bu kitapta ele alınan materyali okuyan bir okuyucu, analitik fonksiyonların tüm uzaylarının ve onların üzerindeki operatörlerin çalışılması için sağlam bir temel kazanmış olacaktır. Hedef, kompleks analiz ve fonksiyonel analize giriş derslerini anlayan herkes tarafından okunabilecek bu konunun temel ve ilgi çekici bir tanıtımını sağlamaktır.  Sunumun, “yumuşak” ve “sert” analizden harmanlama tekniklerin olabildiğince açık ve öğretici olması amaçlanmıştır. İspatların birçoğu çok zariftir.

Kitap bağımsız çalışılacağı gibi, lisansüstü öğrencileri için, ve hatta iyi hazırlanmış lisans öğrencileri için, bir ders kitabı olarak kulanılmaya uygundur. Her bölümün sonunda çok sayıda alıştırma mevcuttur ve mühendislik konularındaki uygulamalara gönderme yapan kaynakları da içeren ileri çalışmalar için özet bir kılavuz mevcuttur.

 

İÇİNDEKİLER

1 Giriş

2 Öteleme Operatörleri ve Fonksiyonların Çarpanlaması

3 Toeplitz Operatörleri

4 Hankel Operatörleri

5 Bileşke Operatörleri

6 İleri Okuma

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu