Din Kitapları

Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti Pdf indir

Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti pdf indir, Din türünde kaleme alınan Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti kitap ile ilgili özet bilgiler. Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti kitabı yazar Saydam Çizme tarafından kaleme alınmıştır. Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti kitabın CBN Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti pdf oku, Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti PDF yandex, Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hanok’un Gizemleri & Baruh’un Kıyameti PDF Oku

Okuyacağınız “Hanok’un Gizemleri” adlı bu eser, Moskova Tarih Müzesi’nde koruma altına alınan orijinal metinden bir çeviridir. Hanok’un gizemli rüyası olarak yahut benzeri şekillerde kadim metinlerde bulunan anlatıların tarihsel açıdan çok mühim ipuçlarını barındırdığı görülmektedir. Bir gece gördüğü rüyasındaki gelişmeler ise son derece olağanüstü ve çarpıcıdır.

Yeryüzüne düşmüş meleklerden(!) ikisi Hanok’u da yanlarına alarak, onu adeta bir uzay mekiğiyle yıldızlar ve gezegenler arası kozmozda gezintiye çıkarırlar. Hanok, bindirildiği aracı tarif ederken, adeta bir roket veya göksel bir araçtan söz etmektedir. Çıkarıldığı bu semalarda bunun bunun yanında, insana andıran canlılar gördüğünü de ifade etmektedir!

Ona gösterilen yerlerden biri, adeta bir genetik laboratuar ve bir tür üretim galerisi kompleksi gibidir. Hanok bu gördüklerini şöyle anlatır: “İnsana andıran, ama konuşmayan; boyları çok uzun, ama hiç hareket etmeyen canlıların olduğunu gördüm!”

Kitabında, tanrıların yeryüzü kızlarıyla nasıl evlendiklerini, hatta daha doğmamış ruhlar ve onlar için hazırlanmış yerler ile ilgili da bilgilendirildiğini ifade etmektedir.

Pekiyi, Tanrı göğe almak üzere neden Hanok’u seçmiştir?

Yoksa Sümer mitolojisinde sözü edilen Tanrı Enlil’in, bir yeryüzü kızını yıkanırken görüp beğenmesi ve onunla kurduğu cinsel ilişki sonucu kızın hamile kalmasının, Hanok ile bir bağlantısı mı vardı?

 

-Araştırmacı/Yazar Nimet Erenler Gülkökü-

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu