Pdf Kitap Arşivi

Hamsi Kurban O Göze Pdf indir

Hamsi Kurban O Göze pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Hamsi Kurban O Göze kitap ile ilgili özet bilgiler. Hamsi Kurban O Göze kitabı yazar Nihal Kadıoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Hamsi Kurban O Göze kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Hamsi Kurban O Göze kitabın Heyamola Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hamsi Kurban O Göze pdf oku, Hamsi Kurban O Göze PDF yandex, Hamsi Kurban O Göze PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hamsi Kurban O Göze PDF Oku

Bu kıymetli eserde, kültürel ve ekonomik olduğu kadar, gastronomik çeşitliliği ile de dikkat çeken ‘hamsi’nin tarihsel süreç içinde toplum üzerinde bıraktığı etki, bilimsel metotlarla elde edilen verilerle, disiplinler arası yaklaşımla ve zengin bir görsellikle okuyucuya sunulmaktadır.
Divan Edebiyatı’nın ‘divan sahibi son şairi’ olan Hamamizade İhsan Bey’in 1928’de paylaşımı yaptığı ‘Hamsiname’den ilhamla geliştirilen bu kapsamlı ‘hamsi’ kitabında; Karadeniz’in ve hamsinin biyolojik yapısından yola çıkılmış, yörenin kültür tarihinde hamsinin konumu, hamsi terminolojisi, edebiyatı, mutfak kültürü içinde hamsi gibi hamsi kültürüne dair bir çok başlıkla devam eden içerik, belli başlı hamsi yemeklerinin tarif ve görselleriyle tamamlanmıştır.

Yayın hazırlama aşamalarında; balıkçılık ve buna bağlı olarak taka yapımı, çevre özellikleri, gündelik yaşam içindeki yeri, tarihsel süreç gibi konu başlıklarının bulunacağı bir envanter (alan araştırması / Bartın, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Samsun, Trabzon, Rize ve Artvin İllerinin sahil şeridi) çalışması yapılmıştır.

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Heyamola Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu