1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Pdf indir

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Pdf indir
0

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı kitap ile ilgili özet bilgiler. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı kitabı yazar Rıfat llgaz tarafından kaleme alınmıştır. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı kitabın Çınar Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı pdf oku, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı PDF yandex, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı PDF Oku

Edebiyatımızın “Koca Çınar”ı Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı,
topluma tutulmuş müthiş bir aynadır.

 

 Hababam Sınıfı… Her okulda mevcuttur böyle bir sınıf! Derslerde şiirler, mektuplar yazılır; akla hayale gelmeyecek şakalar yapılır. Dersi kaynatmak, sözlüden veya yazılıdan kurtulmak için bin bir yaramazlık…

İlk baskısı 1971 senesinde yapılan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı’da sınıfın yaramazlarının şamatası devam ediyor. Rıfat Ilgaz, eğitim sistemindeki bozukluğu, yöneticilerin ve eğitimcilerin halini, öğrencilerin gözünden aktarmaya devam ediyor bu kitapta da…

Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı hikayesinden uyarladığı Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Hababam Sınıfı Baskında ve Hababam Sınıfı Uyanıyor adlı tiyatro oyunlarını okurken, kendinizi hiç yabancısı olmadığınız sınıfın şenlikli ortamında bulacaksınız.

Hepimizin sınıf dostlarımıza, hocalarımıza, derslerimize ait birbirinden enteresan anıları var. Kitapta bu anıların birkaçına rastlayacaksınız; kiminiz çocukluk, kiminiz ilkgençlik günlerinizi yeniden yaşayacaksınız.

Sınıfta kalan kim? Sistem mi, Hababam Sınıfı mı?