1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Güneş Ülkesi Pdf indir

Güneş Ülkesi Pdf indir
0

Güneş Ülkesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Güneş Ülkesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Güneş Ülkesi kitabı yazar Tommaso Campanella tarafından kaleme alınmıştır. Güneş Ülkesi kitabı 12,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Güneş Ülkesi kitabın Türkçe İlgi Kültür Sanat Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Güneş Ülkesi pdf oku, Güneş Ülkesi PDF yandex, Güneş Ülkesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Güneş Ülkesi PDF Oku

Acılarla yoğrulmuş yaşamının özlemlerini Güneş Ülkesi’nde dile getiren Tommaso Campanella, eseri sayesinde bize döneminin buhranlarını, umutlarını, toplumları etkileyen cereyanları okuma fırsatı veriyor.

Astroloji, felsefe, okültizm, teoloji, sosyoloji, ekonomi, siyaset, strateji gibi alanlarda görüşler içeren ve 17. yüzyıl Avrupası’nda, düşüncelerinden dolayı epey hırpalanan bir filozof tarafından hapishanede kaleme alınan Güneş Ülkesi, ütopya türünde yazılmış en mühim eserlerden biri. Çağlarüstü olması özelliğiyle günümüzün ütopya hayallerini de içeriyor: Güneş Ülkesi’nde yöneticiler aydın bireylerdir. Ülkenin en yüksek yöneticisi filozof bir rahiptir. Her birey, topluma yararlı olacak biçimde bir görev üstlenir. Özel mülkiyet yasak olup, her şey ortaktır.