1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Gündelik Hayat Sosyolojisi Pdf indir

Gündelik Hayat Sosyolojisi Pdf indir
0

Günlük Hayat Sosyolojisi pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Günlük Hayat Sosyolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Günlük Hayat Sosyolojisi kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Günlük Hayat Sosyolojisi kitabı 15 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Günlük Hayat Sosyolojisi kitabın Phoenix tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Günlük Hayat Sosyolojisi pdf oku, Günlük Hayat Sosyolojisi PDF yandex, Günlük Hayat Sosyolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Günlük Hayat Sosyolojisi PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Günlük yaşamı tüm karmaşıklığı ve cesametiyle kendine nesne edinmeyen herhangi bir sosyolojik yaklaşımdan söz etmek olabilecek değil! Ne var ki sosyoloji disiplini uzun bir kuluçka döneminin ardından öte yandan felsefi tartışmaların beslediği problematikler aracılığıyla öte yandan da beşeri bilimlerin süreğen taarruzlarıyla sosyal gerçekliğin kılcal damarlarına temas eden bir hassaslık geliştirmek zorunda kaldı. Batı’da bu gelişme multidisipliner bir veçheyle epeyce mesafe kat ederken Türkiye’deki sosyoloji sahası gündelik hayat sosyolojisine kimi zaman metodolojik zafiyetlerinden kimileyin de kurumsal barikatların alıkoyması hasebiyle gereken dikkati gösteremedi.

Elinizdeki derleme, özellikle Türkiye’deki bu eksikliğe dikkat çekme ve konu ile ilgili belirli bir hassaslığın gelişimine vesile olma derdiyle şekillendi. Kitap kurucu babaların mezkûr husustaki içgörü ve perspektiflerinden başlayıp, 1960 sonrasının ustalarına değin, gündelik yaşamı araştırma alanlarının geniş yelpazesini de içeren bir hattan inceliyor. Goffman, De Certeau, Bourdieu, Giddens, Lefebvre, Collins, Schutz gibi farklı patikaların temsilcilerinin -kendi entelektüel serüvenleri içinde- gündelik yaşamı nasıl “nesne” kıldıkları ve ne türden kavramsallıklar geliştirdikleri çalışmanın omurgasını teşkil ediyor. Hem teoriperverler hem de öğrenciler için kaçınılmaz olarak temel bir başvuru kaynağı.

 

Editör: Ali Esgin- Güney Çeğin