1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Günah Keçisi Pdf indir

Günah Keçisi Pdf indir
0

Günah Keçisi pdf indir, türünde kaleme alınan Günah Keçisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Günah Keçisi kitabı yazar Rene Girard tarafından kaleme alınmıştır. Günah Keçisi kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Günah Keçisi kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Günah Keçisi pdf oku, Günah Keçisi PDF yandex, Günah Keçisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Günah Keçisi PDF Oku

Çağımızın en mühim eleştirmenlerinden René Girard, Günah Keçisi’nde eziyet metinlerini ve zulmü uygulayanların bakış yönünden şiddet olayını anlatan tarihsel belgeleri inceliyor. Bu eziyet metinlerini mitlerle, örneğin Oedipus mitiyle karşı karşıya geldirarak çarpıcı benzerlikler buluyor. Ortaçağdaki cadı avı ve İsa’nın çilesini, mitolojide ve kutsal kitaplarda bulunan aynı kolektif şiddetin göstergesi diye açıklıyor.

Mitler aslında tarih boyunca yapılan eziyetleri gizleyebilir mi? Ve bu zulmün uygulanacağı günah keçisi her zaman masum mudur? Girard tarihsel metinlere, insana ve şiddete olan bakış açımızı sorgulatacak.

 

“Mitlerin ardındaki kültürel tarihe ulaşma ve gizli doğrulamaları usulca okuma metotları Girard’ın hazinesinin en kıymetli parçalarındandır.” 

–John Yoder, Religion and Literature-

Kapak:  Füsun Turcan Elmasoğlu

Editör: Oğuz Yarlıgaş