1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Gülün Bilgeliği Pdf indir

Gülün Bilgeliği Pdf indir
0

Gülün Bilgeliği pdf indir, Bilgelik türünde kaleme alınan Gülün Bilgeliği kitap ile ilgili özet bilgiler. Gülün Bilgeliği kitabı yazar Bihter Türkan Ergül tarafından kaleme alınmıştır. Gülün Bilgeliği kitabı 136 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 14,8 x 21 ebatında olan Gülün Bilgeliği kitabın 1. Basım Pika tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gülün Bilgeliği pdf oku, Gülün Bilgeliği PDF yandex, Gülün Bilgeliği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gülün Bilgeliği PDF Oku

Çok az çiçek, tarihte gül kadar birleştirici ve mühim bir yere sahiptir. Aşkın, gücün, iktidarın, güzelliğin ve neşenin sembolü olan gül; şiirde, sanatta, edebiyatta, müzikte, modada, tıpta, parfümde, dekorasyonda, mutfakta ve daha bir çok alanda hem doğanın armağansi hem de sembolik olarak rol oynamıştır.

Türkiye’de ve dünya çapında bir ilk olan Koku Akademisi’nin kurucusu, koku uzmanı Bihter Türkan Ergül, çiçeklerin kraliçesi gülün, insanlık tarihi boyunca yaptığı mühim katkılara kapsamlı bir inceleme sunuyor. Güllerin Antik Yunan ve Roma, Hıristiyanlık, İslam ve Sufizm dahil olmak üzere bir çok kültürde ve zaman içinde nasıl öne çıktığına dair birden fazla bilgi veriyor. Aynı zamanda gündelik yaşamımız üzerindeki etkilerine, kullanım alanlarına ve mucizesine dair çok katmanlı bir sunum ile “gülün bilgeliğini” bizimle buluşturuyor.

“Size gül ile alakalı her şeyi tattırmak ve koklatmak istedim.
Gül yalnızca bir çiçek değil; bir yaşam şekli, temsili bir bütünlük…
Güle çiçek değil, huzurunda bulunan bülbül gibi yaklaşırsanız sırrına vakıf olursunuz.
Gülün yolculuğuna çıkmaya ve bilgeliğini yaşamaya hazır mısınız?”