Pdf Kitap Arşivi

Gulliver’in Gezileri Pdf indir

Gulliver’in Gezileri pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Gulliver’in Gezileri kitap ile ilgili özet bilgiler. Gulliver’in Gezileri kitabı yazar Jonathan Swift tarafından kaleme alınmıştır. Gulliver’in Gezileri kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Gulliver’in Gezileri kitabın Gulliver’s Travels I-II İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gulliver’in Gezileri pdf oku, Gulliver’in Gezileri PDF yandex, Gulliver’in Gezileri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gulliver’in Gezileri PDF Oku

Doktor Gulliver dürüst, kendi hâlinde bir kişidir ve ailesiyle mülayim bir yaşam sürmekten başka bir isteği yoktur. Lakin geçim şartlarının zorluğu, onu gemilerde çalışmaya yöneltir. Gulliver denizaşırı seferler yapan gemilerde doktorluk yaparak dünyayı dolaşır. Günün birinde korkunç bir fırtına gemisini batırır; Gulliver de kendini, her şeyin minicik olduğu enteresan bir ülkede bulur. Lilliput adındaki bu ülkenin yerlileri bir dev olduğunu düşünerek onu esir alırlar. Bu ülkeden canını zor kurtaran Gulliver’in ikinci gezisi ise daha enteresan bir yere, devler ülkesine olacaktır.

Edebiyat tarihinin en enteresan maceralarını sayarsak, Gulliver’in Gezileri ilk sıralarda bulunacaktır. Her sayfasında bizi şaşırtan, ne kadar enteresan olursa olsun gerçeklik duygumuzu zedelemeyen bu eser, yüzseneler sonra bile yeni yazılmış gibi heyecan vericidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim 100 Temel Eser listesinde bulunan bu kitapta Gulliver’in I. ve II. seyahatleri bulunmaktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu