1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Guatemala Efsaneleri Pdf indir

Guatemala Efsaneleri Pdf indir
0

Guatemala Efsaneleri pdf indir, türünde kaleme alınan Guatemala Efsaneleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Guatemala Efsaneleri kitabı yazar M. Angel Asturias tarafından kaleme alınmıştır. Guatemala Efsaneleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Guatemala Efsaneleri kitabın Yordam Edebiyat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Guatemala Efsaneleri pdf oku, Guatemala Efsaneleri PDF yandex, Guatemala Efsaneleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Guatemala Efsaneleri PDF Oku

Guatemala Efsaneleri, Nobel ödüllü Guatemalalı yazar Asturias’ın ilk edebî yapıtıdır. Asturias, bu yapıtında kaybolmuş büyük Maya kültürünün hayata yansıyan, sözlü gelenekte sürüp gelen yüksek anlatım gücünü keşfeder.
Sonu gelmeyen tümceler, sınır tanımayan bir düş gücüdür Guatemala efsaneleri.
Ne öykü, ne şiirdir anlatılan. Ne olaylar ne de duygulardır verilen. Psikoloji ile biyolojinin ötesinde, doğal yaratıcı öğelerin kökensel yaşamsallığıdır aktarılmak istenen. Kızgın doğanın bir tür karışımıdır. Karmaşık bir bitki örtüsü, çağlar ötesinden gelen yerli büyüleri, deli bir düş içinde birbirine karışan “yanardağ” tutkusu, rahipler, haşhaş kafalı adam, değer biçilmez mücevherlerin dükkancısı, “Kutsal Efendinin papağan sürüleri”, dokuma tezgahlarının ve sıfırın değerini öğretmek için köyleri dolaşan büyücü öğretmenler!..
Asturias’ın büyük bir şiirsellikle kaleme aldığı bu otantik söylenceleri okurken, bireylerini aynı efsanelerden alan “Kukulkan” adlı bir tiyatro oyunu tamamlıyor.
“Bu efsaneler beni tüm sarhoş etti. … Kızgın bir tabiatın, karmaşık bir bitkiler dünyasının, yerli büyücülüğünün, İspanyol teolojisinin nasıl da bir karışımı!”
-Paul Valéry-

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yordam Edebiyat