1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Pdf indir

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım Pdf indir
0

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım kitap ile ilgili özet bilgiler. Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım kitabı yazar Haldun Taner tarafından kaleme alınmıştır. Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım pdf oku, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım PDF yandex, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım PDF Oku

Haldun Taner, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ın iki kahramanı Vicdani ile Efruz’un kişiyinda 20. yüzyıl Türkiye’sinin analizini yapıyor. Karagöz’lerle Hacivat’lara uzak yakın aynalar tutarak ‘gözlerimi kaparım vazifemi yaparım’ anlayışına tatlı-sert dokunuyor.

“Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ın ana teması da bir yanlış koşullandırma. Oyunun ekseni, ufak ezik bir adam. Kapsadığı süre, yakın tarihimizin yetmiş yılı. Dekoru, Türkiye ve Yakındoğu haritası. 31 Mart’tan 12 Mart’a kadar oynanan siyasi oyunların zengin arka fonu önünde çeşitli dönemlerin, çeşitli koşullandırma evrelerinin kurbanı bir ufak, bir ezik adamın acı komedyasını izliyoruz, on beş tablo boyunca.”
-Haldun Taner-

“Çok soylu bir tiyatro eseri bu. Üstelik Haldun Taner o cesur ama cesaretini kabul ettirmesini iyi bilen; taşlayıcı ama kırmadan taşlayıcı, tatlı, yumuşak üslubu ile bu güzel eserini büsbütün kuvvetli kılmış. Tiyatro geçmişimizin bütün olanaklarından -Karagöz, tuluat, kanto gibi- bilge bir ustalıkla yararlanan Taner, gerçekten ilgi çekici, ikazcı ve başarılı bir sonuca ulaşmış.”
-Çetin A. Özkırım-

Sayfa Sayısı: 132

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları