1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Görülmemiş Puroce Pdf indir

Görülmemiş Puroce Pdf indir
0

Görülmemiş Puroce pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Görülmemiş Puroce kitap ile ilgili özet bilgiler. Görülmemiş Puroce kitabı yazar Necmi Duygulu tarafından kaleme alınmıştır. Görülmemiş Puroce kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Görülmemiş Puroce kitabın Ceren Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Görülmemiş Puroce pdf oku, Görülmemiş Puroce PDF yandex, Görülmemiş Puroce PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Görülmemiş Puroce PDF Oku

Bu proje nedir, sevgili halkım? Anlatayım. Bu güne kadar köylerde bir üçleme vardı. Neydi bunlar? Muhtar, imam, öğretmen. Köy tüzel kişiliği işleri bu üçlünün eliyle yürütürdü. Şimdi ne oldu? Muhtar, aldığı üç kuruş maaşla canından bezmiş. Tırnak içinde söyleyeyim, muhtarlarımızı çok seviyoruz. İmam, tarikat ve ticaret içinde o kadar yoruluyor ki, köyü kim düşünür? Öğretmen’e gelince. Öğretmen köyde durmuyor ki. Sabah gelip akşam olmadan dönüyor. Eee, işleri kim yapacak? İşte böyle! Yani bu sistem çökmüştür.

Bizim yeni projemizde kim var? Deli var. Neden deli? Deli herkes gibi düşünmez. Delinin kafası aykırı çalışır. Hizmet için bize de aykırı çalışan kafalar gerek zaten. İşte bu yüzden, görülmemiş projemiz deli odaklı. Hem, deli olmak kötü bir şey değil ki. Çok sevince”Deli gibi seviyorum. “deriz. Hızlı koşana”Adama bak, deli gibi koşuyor. “deriz. Olağan dışı bir şey yapacak olanı ikazrken”Deli mi oldun? “demez miyiz? Kuru çaya köprü kurup, geçenden bir akçe, geçmeyenden döverek on akçe alan Deli Dumrul’u düşünün. Deli Dumrul, ki;tarihteki ilk özel teşebbüsçüdür. Sevip coşan gönlümüz “Deli gönül”, yeni yetme oğlanlar Delikanlı olur. Atın yavuzuna bile “Deli At”deriz. İşte böyle.

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Ceren Yayınevi