1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Görelilik Nedir? Pdf indir

Görelilik Nedir? Pdf indir
0

Görelilik Nedir? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Görelilik Nedir? kitap ile ilgili özet bilgiler. Görelilik Nedir? kitabı yazar Jeffrey Bennett tarafından kaleme alınmıştır. Görelilik Nedir? kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Görelilik Nedir? kitabın Türkçe Nora tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Görelilik Nedir? pdf oku, Görelilik Nedir? PDF yandex, Görelilik Nedir? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Görelilik Nedir? PDF Oku

“Bennett, Einstein’ın düşünceleri üzerine keyifli, harikulade bir giriş kitabı yazmış… Anlattıklarının bu kadar anlaşılır olması şahane.”

-CHOICE-

“Görelilikle alakalı bir çok kaynak okudum, ama hiçbirinin anlatımı bu kitaptaki kadar açık ve merak uyandırıcı değildi. Hem özel hem de genel göreliliğin, özünde basit ve buna karşın sezgiye dayalı olmayan fikirlerini öğrenmeye hevesli herkes için Jeffrey Bennett’ın kitabı biçilmiş kaftan. Etkileyici biçimde anlaşılır ve ilgi çekici…”

-Seth Shostak, Üst Düzey Gökbilimci, SETI Institute-

“…Bennett’ın bu keyifli kitabı, okurlara göreliliğin ne olduğunu ve evrenimize dair neleri ortaya koyduğunu gösteriyor.”

-Publishers Weekly-

Bir kara deliğe yolculuk etseydiniz, bu yolculuk sırasında gerçekten neler yaşardınız?

Çoğumuz, Güneş bir gün ansızın kara deliğe dönüşse Dünya’yı ve bununla birlikte diğer tüm gezegenleri yutacağını düşünürüz. Lakin yazar ve astrofizikçi Jeffrey Bennett’ın da dile getirdiği gibi, kara delikler aslında yutmazlar. Bu düşünceyle Einstein’ın görelilik teorilerinden yola çıkan Bennett ışık hızını, zamanın genişlemesini ve uzay zamanın bükülmesini ele alarak konuya bi hayli keyifli bir giriş yapıyor ve size şöyle bir hikâye anlatıyor: