1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Godot’yu Beklerken Pdf indir

Godot’yu Beklerken Pdf indir
0

Godot’yu Beklerken pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Godot’yu Beklerken kitap ile ilgili özet bilgiler. Godot’yu Beklerken kitabı yazar Samuel Beckett tarafından kaleme alınmıştır. Godot’yu Beklerken kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Godot’yu Beklerken kitabın Kabalcı Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Godot’yu Beklerken pdf oku, Godot’yu Beklerken PDF yandex, Godot’yu Beklerken PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Godot’yu Beklerken PDF Oku

Godot’yu Beklerken

Absürt tiyatronun ilk emsallarinden biri olarak gösterilen “Godot’yu Beklerken” tiyatro metinlerini, bir roman gibi okumayı sevenler için müthiş bir anlatı sunuyor. Okurken metinlerin içinde kendinizi kaybedeceğiniz ve çoğunlukla da kendi içinizde sorgulamalara gireceğiniz kitap, insanlığın yaşamında beklediği kurtuluş yolunu nasıl ve neye dayandırdığı hususunda da ipuçları veriyor. Anlamsız gibi görünen konuşmaların altında yatan anlamları arayacağınız kitap, zekice işlenmiş diyaloglar aracılığı ile de süsleniyor.

 

Hayatta Herkesin Kendisine Seçtiği Bir Kurtarıcısı Vardır

Hikaye, oyunun kahramanları Vladimir ve Estragon’un etrafında şekillenir. Varoluş sancıları çeken bu iki kahraman, yolları her kesiştiğinde birbirleri ile iletişim kurmaya çalışırlar ve bu bir ritüele binerek her gün yinelenir. Bu iki karakter bir ağacın dibinde Godot isimli bir kimsenin veya şeyin, gelip kendilerini kurtarmasını bekler. Lakin Godot hiç gelmeyecektir. Hatta belki de öyle bir kimse veya şey hiç var olmamıştır ve olmayacaktır. Hikaye aslında bu haliyle birden fazla şeyi ifade etmektedir. İnsanların kurtuluş için bekledikleri ve hayal ettikleri nesne yahut bireylere inanmaları ve bel bağlamaları usta bir dille okuyucuya aktarılmaya çalışılır.

“Godot’yu Beklerken” sonu gelmeyen ve anlamsız bir bekleyişin anlatıldığı bir hikayedir. Oyunun bu haliyle en dikkat çekici yanı, okuyucunun düşüncelerini harekete geçirecek imgelere sahip olan anlatısıdır. İki kişiliğin içinde geçen anlamsız ve saçma diyaloglar da okuyucuyu derin anlamlar çıkarmaya iten bir yapı ile aslında yaşamın ne olduğunu anlatmaya çalışacaktır.

 

Bunu Biliyor muydunuz?

“Godot’yu Beklerken” tiyatro oyunu aslında ilk kez 1948 senesinde Fransızca kaleme alınmıştır ve 1953 senesinde sahnede gösterime konulmuştur. Ülke çapında ün kazanan oyun, 1954 senesinde Samuel Beckett tarafından İngilizceye çevrilmiş ve sahnelenmeye başlanmıştır.

 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Kütüphanenizi zenginleştirmenin şimdi tam sırası! Tiyatro oyunlarının kitaplarına sahip olmak isteyenler, kategorilerimize mutlaka göz atmalılar. Tiyatro türünün en güzel emsallari, avantajlı fiyatlar ve en iyi çeviriler ile size adeta göz kırpıyor. O halde beklemeyin ve ürünleri sepetinize eklemeye başlayın!