Pdf Kitap Arşivi

Gılgameş Pdf indir

Gılgameş pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Gılgameş kitap ile ilgili özet bilgiler. Gılgameş kitabı yazar Muazzez İlmiye Çığ tarafından kaleme alınmıştır. Gılgameş kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Gılgameş kitabın Kaynak Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gılgameş pdf oku, Gılgameş PDF yandex, Gılgameş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gılgameş PDF Oku

Sumerolog Muazzez İlmiye Çığın kaleme aldığı bu kitap, Sumerlilerin bundan binlerce yıl önce yaşamış olan kahraman kralı Gilgameş’in serüvenlerini kapsayan bir öyküdür.

Bu öyküde bulunan konular, Gilgameş’in yaşadığı çağdan bu yana yüzseneler boyunca ağızdan ağıza geçtikten sonra çiviyazısıyla destan halinde tabletlere yazılmıştır. Babilliler, Sumerce yazılmış sıra sıra konuları, Akad dilinde bir bütün destan haline getirmişler. Çığ, Sumerce yazılıp destana alınmamış öyküleri, Xll, tablette yazılanları ve destanda bulunmayan, fakat Akadca şiir halinde yazılmış Gigameş’in doğumunu anlatan öyküyü de kitabına ekledi. Böylelikle Gilgameş destanının tümünü ve Gilgameşe ait yazılan bütün konuları bir araya toplamış oldu.

Tutkuları, sevinçleri, acıları, umutları ve hayal kırıklıklarıyla bugüne bağlanan tarihin ilk kahraman kralını, Sumerolog Çığın akıcı anlatımıyla tanıyacaksınız.

Sayfa Sayısı: 95

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu