Pdf Kitap Arşivi

Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi Pdf indir

Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi kitap ile ilgili özet bilgiler. Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi kitabı yazar Serhan Güngör tarafından kaleme alınmıştır. Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi kitabı 448 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi kitabın 1. Basım Kronik Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi pdf oku, Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi PDF yandex, Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi PDF Oku

Tarihin Ve Zamanın İzini Sürmek:Bir Kültür Rehberi
“serhan güngör enteresan kişiliklerden biridir. Öğrencimdir. Kitapta anlatılan bazı gezileri de birlikte yaptık. Serhan hiç üşenmedi, gezdiği gördüğü geniş bir alandaki mühim noktaları çok çekici, sürükleyici ve mukayeseli bir üslupla kaleme aldı. Bu kitap, kutlanacak ve teşvik edilmesi gerekecek bir çalışmadır.”
İlber Ortaylı

Profesyonel turist rehberi olarak Türk gezginlerle 25 senedir yaptığı yurtdışı turlarında ve kendi seyahatlerinde, her zaman gittiği ülkelerde Türkiye tarihi ve Anadolu kültürüne dair izler aramış bir gezgin Serhan Güngör. Adım attığı her ülkenin tarihini keşfederken kenarda-köşede kalmış, unutulmaya yüz tutmuş yahut hiç bilinmeyen Türk-Osmanlı izlerini sürüyor. Anadolu’nun eski çağlardan bugüne uzanan tarihinin Türkiye sınırları dışında bulunan izleri ve insan öyküleriyle yolculuğa çıkılan ülkelerin şehir, müze ve mekânları içinde bir bağ kuruyor. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye Türkiye’nin yakın ve uzak çevresini bir araya getiriyor. Böylelikle ortaya benzersiz bir kültür yolculuğu, hem okumayı hem de gezmeyi sevenler için nesiller boyu kalacak bir yol haritası çıkıyor.

Avrupa, Afrika, Amerika ve Asya kıtasında gezinen kitapta Otranto Kalesi’nden Mustafa Kemal’in izinde Sofya günlerine uzanırken British Museum’da Anadolu’veyair sırlar yakalıyor. Dresden’deki Türk Osmanlı mirasını incelerken Nâzım Hikmet’in Polonya vatandaşlığına başvuru belgesini keşfediyor. Tunus’ta 500 yıllık Türk izlerinin peşine düşerken ABD’nin kalbindeki bir Osmanlı kitabesini inceliyor. İlber Ortaylı eşliğinde Lübnan’a tarih gezisi yaparken 11. yüzyılın şaheseri Nizamülmülk’ün kubbesinde nefesleniyor.
Gezgingöz: Sınır Ötesi Türkiye Mirası Rehberi, kıtadan kıtaya ve ülkeden ülkeye uzanan bir Türk tarihi hazinesi…

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu