Edebiyat Kitapları

Geyikli Park Pdf indir

Geyikli Park pdf indir, Deneme/Yazın türünde kaleme alınan Geyikli Park kitap ile ilgili özet bilgiler. Geyikli Park kitabı yazar Sunay Akın tarafından kaleme alınmıştır. Geyikli Park kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Geyikli Park kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Geyikli Park pdf oku, Geyikli Park PDF yandex, Geyikli Park PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Geyikli Park PDF Oku

Falih Rıfkı Atay’ın Ateş ve Güneş adlı kitabında, bir subayın kendisine yönelttiği şu eleştiriyle Çanakkale direnişine hak ettiği değeri vermeyişimizin çok eskilere dayandığını görebiliriz:
“Siz gençler ne tembelsiniz? Hiçbir şey yazmıyorsunuz. Çanakkale’ye bir torpido şair ve ressam gitti. Daha bir kitap bile görmedik.”

Oysa Çanakkale’yi ziyaret ederek, izlenimlerini aktarmaları istenen sanatçı heyeti, 11 Temmuz 1915’te Sirkeci’den trenle yola koyulur. Davete, aralarında İbrahim Çallı, Enis Behiç, Hamdullah Suphi, Ömer Seyfettin, İbrahim Alaattin, Nazmi Ziya ve Mehmet Emin’in de olduğu on yedi kişi katılır. “Heyet-i Edebiye” olarak anılan grup, bir İngiliz zırhlısı tarafından tahrip edilen Namık Kemal’in Bolayır’daki mezarını da ziyaret etmeyi unutmaz.

Davete katılamayanlar içinde öyle kuvvetli bir kalem mevcuttur ki, eğer heyette o olsaydı Çanakkale Savaşı ile ilgili elimizde harika bir eser olabilirdi. Lakin gidemez, çok mühim bir mazereti mevcuttur, ölüm döşeğindedir. Tevfik Fikret, başucunda duran Çanakkale’deki savaş alanlarına ziyareti içeren davetiyeye bakarak verir son nefesini…

Ve Sunay Akın, Çanakkale’den bindiği gemisiyle, dünyanın gizli kalmış birden fazla kıyısına uğrayarak sürdürür yolculuğunu. Hiç anlatılmamış öyküler fısıldar kulağımıza, Geyikli Park subaya geç kalmış bir özürdür adeta.

Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu