1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Gerilla Filmcinin El Kitabı Pdf indir

Gerilla Filmcinin El Kitabı Pdf indir
0

Gerilla Filmcinin El Kitabı pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Gerilla Filmcinin El Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Gerilla Filmcinin El Kitabı kitabı yazar Genevieve Jolliffe Chris Jones Andrew Zinnes tarafından kaleme alınmıştır. Gerilla Filmcinin El Kitabı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Gerilla Filmcinin El Kitabı kitabın Mitra tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gerilla Filmcinin El Kitabı pdf oku, Gerilla Filmcinin El Kitabı PDF yandex, Gerilla Filmcinin El Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gerilla Filmcinin El Kitabı PDF Oku

Bir düşüncesiniz mi var?

Hadi kamera bulun

Gidip filminizi çekin

Piyasaya sürün

Kulağa basit geliyor değil mi? Ama dijital kameraların, hatta cep telefonlarının ve evde basit bir şekilde kullanılabilen kurgu sistemlerinin gelişmesi ile film yapımı işte bu kadar kolay duruma geldi. Peki ama nasıl film? Yani eldeki her türlü kaynağı tercih ederek, kalabalık ekiplere ihtiyaç duymadan, düşük hatta mikro sayılabilecek bütçelerle çekilen bağımsız filmler. Mottosu ise basit: “zaman-mekan-oyuncu bulduğunda çek, diğer günlerde otur, bekle.”

Gerilla usulü film yapımı, aslında ülkemizde bu adla bilinmese de uygulamada yöntem olarak birden fazla bağımsız filmcinin, özellikle de kısa filmcilerin -çoğunlukla zorunluluktan- başvurduğu bir alternatif. Gerilla filmci bir taraftan kısıtlı kaynaklarıyla cebelleşirken, ne çekimler için mekan sahiplerinden izin almakla uğraşabilir ne de pahalı setler inşa etmek yahut kiralamak için para harcar. Yani bütçeniz yoksa veya çok kısıtlıysa ama buna karşın film çekmek istiyorsanız gerilla filmcilerin yolundan ilerlemelisiniz.

Gerilla Filmcinin El Kitabı işte bu yollardan geçerek film çekmeyi başarmış, altın değerinde deneyimlere sahip bireylerin tavsiyelerinden bir araya gelen, dünyanın birden fazla ülkesinde beğenilerek okunan bir kaynak eser. Üstelik film çekiminin dekordan, kostüme, ses kaydından, post prodüksiyona kadar hemen her alanına değinilmiş muhteşem bir kaynak. Bir sonraki Paranormal Activity neden sizin filminiz olmasın? Öyleyse ne duruyorsunuz;

Bir düşüncesiniz mi var?

Hadi kamera bulun

Gidip filmini çekin

Piyasaya sürün

Sayfa Sayısı: 316

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Mitra